Gość z Wielkopolski na Spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece

25 października 2017 roku Bogna Skrzypczak-Walkowiak, autorka opowiadań Pani Kant i madame Hyde gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krzeszowicach w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Wzięła udział w dyskusji o książce Shelley Emling Maria Skłodowska-Curie i jej córki, a także opowiedziała o genezie swojej książki i odpowiadała na pytania zebranych klubowiczów. 

Urodzona 11 czerwca 1971 roku w Ostrowie Wielkopolskim Bogna Skrzypczak-Walkowiak jest nauczycielką filozofii i języka polskiego oraz pisarką. W swojej pracy naukowej zajmuje się fil(m)ozofią. Współautorka dwóch książek Uczeń — nauczyciel — badacz w przestrzeni teatru (Poznań 2015), Niepojęty przypadek. O poezji Wisławy Szymborskiej (Kraków 2015). Tworzy scenariusze teatralne (WróżkaChopin i Nietzsche, czyli rozmowy zmarłych, Wdowa po Chopinie). Od 2016 roku gra w amatorskim teatrze „Trzy po trzy”, działającym przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie.

Pani Kant i madame Hyde to siedem opowiadań o kobietach i mężczyznach, o ich naturze, problemach oraz namiętnościach… – o tym, jak radzą sobie w różnych sytuacjach, o tym, że życie potrafi pisać swoje scenariusze. Całości dopełniają nawiązania filozoficzne i literackie. Książka inspirowana prawdziwymi historiami, ale bardzo uniwersalna w swojej wymowie, stanowi debiut prozatorski autorki. W tej chwili pracuje ona nad innymi opowieściami oraz słownikiem.

Dyskusja została nagrana przez Radio Kraków i zostanie wyemitowana 9 listopada o godz. 21 w audycji Koło Kultury prowadzonej przez Katarzynę Fortunę.

Barbara Grabowska