Gwarnie, wesoło, śpiewnie i tanecznie

11 czerwca, po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią odbyła się w Sance kolejna Parafiada czyli rodzinny piknik połączony z występami uczniów, konkursami zręcznościowymi i zabawą taneczną dla rodziców.

Wszystko odbywało się na terenie wokół Szkoły Podstawowej. Pogoda została zamówiona przez naszego Księdza Proboszcza Mariana Kapuściaka, uczniowie klas 1-8 przygotowali szereg występów wokalnych, recytatorskich i tanecznych, nauczyciele prowadzili konkurencje sportowe a rodzice zapewnili szereg dodatkowych atrakcji takich jak loterie fantowe, nagrody dla dzieci, zamek dmuchany, mnóstwo pysznego ciasta, watę cukrową, lody czy gofry. Dużym powodzeniem cieszył się również pyszny żurek przygotowany przez nasze szkolne panie kucharki no i oczywiście smażone kiełbaski z grilla. Dodatkową atrakcję zapewnili panowie z OSP na czele z Prezesem Bolesławem Kucielem, prezentując wóz strażacki oraz wyposażenie strażaków.

Na imprezie nie zabrakło naszych lokalnych władz. Pan Burmistrz Witold Kulczycki, radna Stanisława Maciejowska oraz radny Grzegorz Sikora z podziwem oglądali popisy artystyczne uczniów. Parafiada Sanecka po raz pierwszy została zorganizowana w 2012r i zawsze była dużym wyzwaniem organizacyjnym dla całej społeczności lokalnej. Do tegorocznej organizacji zaangażowali się rodzice na czele z przewodniczącą Rady Rodziców panią Sylwią Cyganik-Tekieli, Ksiądz Proboszcz, pani Sołtys Karolina Gala, członkowie OSP a także wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły.

Nie zawiedli również sponsorzy: „LIS-BUD” Grzegorz Lis, Park Linowy TRAWERS, IWON-BUD Iwona Zalarska, Ksiądz Proboszcz, Sklep spożywczo-przemysłowy Stanisław Stępień, Studio Fryzjerskie Anna Adamczyk, Piekarnia Haczyk Arkadiusz Haczyk,  Firma Handlowo-Usługowa Romar-Bis Maria Odrzywołek, Malhaus Sławomir Malisz, którzy wsparli imprezę zarówno finansowo jak i rzeczowo. Dzięki temu wszystkie dzieci uczestniczące w konkurencjach sportowych – a było ich ponad 100 otrzymały nagrody i upominki. Wieczorem natomiast bawili się dorośli – aż do samego rana…
Serdecznie dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tak świetnej organizacji naszej Parafiady. „Razem możemy wszystko!”