Imaginarium Pierwsze

Wystawa grupy młodych artystów z pracowni Barbary Dec.

3 marca w sali wystawowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach zgromadzili się młodzi artyści i ciekawi ich prac oglądający. Wernisaż wystawy prac członków Grupy Imaginarium prowadzonej i założonej przez Barbarę Dec, rozpoczął się w sali kinowej biblioteki od krótkiego filmu prezentującego sylwetki młodych twórców. Sala kinowa nie była w stanie pomieścić wszystkich gości, tak wielu ich przybyło na to niezwykłe wydarzenie.

Wystawa obejmuje obrazy oraz rzeźby o różnorodnej tematyce i odzwierciedla zainteresowania samych twórców. Przekrój tematyczny jest ogromny, od interpretacji czy kopii obrazów dawnych mistrzów: Metsu, Hammershoia, Claesza, po Beksińskiego i własne realizacje. Autorskie prace młodych, w niejednym zwiedzającym wystawę gościu, wzbudzały zachwyt. Wernisaż był niezwykle udany, wystawa jest warta zobaczenia, a oglądać ją można do 31 marca 2023.

W wystawie udział wzięli: Marysia Stefańska, Franek Lupa, Oliwier Koźbiał, Hania Lupa, Julia Stefańska, Lena Nachel. To młodzi ludzie w wieku od 11 do 17 lat. Tworzą od kilku do nawet 10 już lat pod okiem artystki Barbary Dec.

Zwiedzający podkreślali, że piątkowe wydarzenie jest warte kontynuowania, więc zapewne będzie to początek cyklu…

Wystawę można zobaczyć też wirtualnie na Instagramie i Facebooku, na profilu Imaginarium BD.