KOŁO GOSPODYŃ I STRAŻACY DLA KOBIET W TENCZYNKU

W niedzielę 5 marca sala w remizie OSP w Tenczynku zapełniła się gośćmi. Organizatorami imprezy byli Koło Gospodyń-Wiejskich w Tenczynku i strażacy z OSP Tenczynek.

Mieszkańcy długo na to czekali. Imprezę zapoczątkowała wiele lat temu i prowadziła poprzednia sołtys i prezes OSP Tenczynek Alicja Gaj. Po pandemii już imprezy nie wróciły. Ponieważ mieszkańcy o nie pytali, KGW i strażacy sami podjęli się tego zadania także sponsorując imprezę.

Panie z KGW upiekły domowe ciasta i przygotowały program artystyczny prowadząc całe wydarzenie. Strażacy zadbali o remizę i napoje z poczęstunkiem, a także o lampkę wina i piękne tulipany dla obecnych pań, wręczając także specjalny bukiet Alicji Gaj. Przedszkole udostępniło sprzęt i nagłośnienie. Na spotkaniu byli także panowie, bo impreza adresowana była do wszystkich mieszkańców Tenczynka. W spotkaniu uczestniczył także Burmistrz Gminy wraz z małżonką, który złożył paniom życzenia wręczając bukiet róż. Partnerami zadania byli Wącławski Grupa Jaguar i Firma Kosmetyczna Oriflame. Ratownik z Firmy Ochroniarskiej w niezwykle ciekawy sposób poprowadził prezentację dotyczącą pierwszej pomocy przedmedycznej, jak rozpoznać udar czy zawał a ochroniarze zaprezentowali pokaz najskuteczniejszych technik samoobrony. Przedstawicielki z Oriflame pokazały naturalne kosmetyki, makijaż wyjściowy oraz poprowadziły loterię dla pań.  Potem wszyscy śpiewali piosenki biesiadne. Mieszkańcy bardzo chcieli się spotkać, co widać było po dużej frekwencji. To było niezwykle udane spotkanie a Tenczynek bawił się znakomicie.