Informacje dotyczące funkcjonowania parafii św. Marcina w Krzeszowicach

W związku z najnowszymi zarządzeniami Rady Ministrów, w myśl których w obrzędach religijnych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób (wyjąwszy posługujących) podjęliśmy decyzję o zamknięciu naszego kościoła parafialnego.

W Mszach Świętych uczestniczyć mogą wyłącznie osoby, które zamówiły daną intencję mszalną (ich liczba również nie może przekroczyć 5 osób). Osoby te będą wpuszczane przez zakrystię.

 

 1. Istnieje możliwość przyjęcia Komunii Świętej bez udziału w Mszy Świętej. Komunia będzie udzielana przy wejściu do kaplicy św. Marcina o godz. 7:00 i 18:00. Równocześnie informujemy, iż od dnia 25 marca na profilu Facebook parafii św. Marcina odbywać się będą następujące transmisje:
  1. w dni powszednie codziennie Msza Święta o godzinie 18:00
  2. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 17:15
  3. W niedziele Msza Święta o godz. 11:00 oraz Gorzkie Żale o godz. 17:00
 2. Sakrament pokuty i pojednania sprawowany będzie każdego dnia w godz. 17:00-19:00 W DOMU PARAFIALNYM w dużej sali katechetycznej, z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa i odpowiedniej odległości penitenta od spowiednika, a zarazem zapewnieniem pełnej dyskrecji należnej temu sakramentowi. Bliższe instrukcje zachowania będą zamieszczone na drzwiach salki. Zachęcamy do roztropnego podejścia do sprawy. Do Wielkanocy pozostało niewiele czasu. Aby przyjąć Komunię duchową potrzebny jest stan łaski uświęcającej.
 3. Kancelaria w czasie kwarantanny dostępna jest tylko i wyłącznie w sprawach pilnych (szczególnie formalności związane z pogrzebem). W celu omówienia innych kwestii (np. przełożenie terminów ślubów, chrztów, zamawianie intencji Mszy Świętych, inne pytania) prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 12 282 08 72.
 4. Księża nie odwiedzą przed świętami chorych w domach. Kapłan mający kontakt z ludźmi może bez własnej wiedzy być nosicielem wirusa i przy okazji wizyty narazić na zarażenie osoby starsze.
 5. Również obrzędy pogrzebowe objęte są ścisłym obwarowaniem jedynie 5 osób uczestniczących w celebracji.
 6. W przypadku zagrożenia życia kapłani są gotowi do spełniania posługi sakramentalnej o każdej porze dnia i nocy.
 7. We współpracy z Grupą Charytatywną parafii św. Jana Pawła II prowadzona jest akcja „Chleb dla Seniora”, w której wolontariusze są gotowi zrobić zakupy starszym osobom, które w czasie epidemii wolą zostać w domu. Kontakt pod numerem: 607 649 087.