Integracja

Piknik Integracyjny dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin, opiekunów i przyjaciół organizowany przez Stowarzyszenie św. Wincentego a Paulo, przy finansowym wsparciu Gminy Krzeszowice, jest imprezą cykliczną, która wpisuje się w kalendarz od kilku lat.

Tegoroczna, jesienna edycja, ze względu na niekorzystną aurę pogodową, przeniosła się z pleneru do gościnnej Sali Weselnej OSP Żbik. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Doceńmy hojność natury”

Organizatorzy zadbali o każdego z uczestników zapewniając atrakcje dla osób o zróżnicowanych możliwościach, zdolnościach, talentach. Dzięki warsztatom edukacyjnym prowadzonym przez pana Tytusa Woźniaka – doświadczonego pszczelarza poznaliśmy fascynujący świat i życie pszczół, zgłębiliśmy tajniki wnętrza ula oraz sekrety powstawania miodu. Mieliśmy także możliwość samodzielnie zbudować domek dla murarek, który ozdobi wiosną ogrody czy balkony zapraszając te pożyteczne owady do naszego najbliższego otoczenia.

Największą atrakcją stały się jednak warsztaty kulinarne, podczas których samodzielnie przygotowaliśmy pierniki z pachnącego cynamonem i przyprawami korzennymi ciasta. Ugniatanie, wałkowanie, wycinanie foremkami, dekorowanie, a na koniec degustowanie gotowego, własnoręcznie wykonanego ciasteczka dostarczyło wszystkim ogromu radości i poczucia sukcesu.

Na wyjątkowo głodnych czekał jeszcze ciepły posiłek w postaci pieczonych kiełbasek, piernik na miodzie i słodki bufet. Każdy z uczestników opuszczał salę z własnoręcznie wykonanymi pamiątkami oraz z głową pełną pozytywnych wrażeń.

Serdecznie dziękujemy władzom Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo zarówno za organizację pikniku integracyjnego, jak i całoroczną pomoc oraz Gminie Krzeszowice za finansowe wspieranie działań na rzecz niepełnosprawnych.

Koordynatorki Nieformalnej Grupy Wsparcia dla Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Supporto” działającej przy GOPS w Krzeszowicach