Jasełka w Balneologii

20 stycznia 6-latki z Przedszkola Samorządowego w Krzeszowicach, pod opieką Marty Kaim i Katarzyny Miler, wystąpiły z przedstawieniem „Jasełka Bożonarodzeniowe”.  Występ miał miejsce w Krzeszowickim Ośrodku Rehabilitacji Narządów Ruchu (Balneologii). Wychowawczynie pragnęły w ten sposób uczcić Dzień Seniora oraz zbliżający się Dzień Babci i Dziadka.

Biorąc pod uwagę fakt, że w szpitalu znajdują się ludzie mający trudności w poruszaniu się i nie każdy ma możliwość spotkania się ze swoimi bliskimi, postanowiły umilić to święto dziecięcym występem. We współpracy z Joanną Kasprzyk, przygotowały afisze z zaproszeniem na Jasełka, oraz urządziły salę do potrzeb występu.

Na początku przedszkolaki były nieco stremowane widokiem tak licznie zebranych gości, w dodatku zupełnie dzieciom nieznanych. Po kilku minutach trema ustąpiła, a dzieci starały się zagrać swoje role, jak mogły najpiękniej. Występ uatrakcyjniało wiele kolęd i tańców np. taniec z lampionami, aniołków, pasterzy, Maryi i gwiazdek oraz Trzech Króli. To sprawiło, że występ był ciekawy, dynamiczny, wesoły a często też wzruszający.

Po występie, dzieci złożyły życzenia zebranym gościom oraz wręczyły laurki z życzeniami. Na twarzach starszych ludzi zauważyć można było łzy wzruszenia i szczęścia. Być może odżyły też wspomnienia z dawnych lat, kiedy to ich dzieci były małe? Zapewne każdy z tych ludzi na pewno myślał o swoim życiu i swoich tęsknotach. Seniorzy wyrażali słowa podziwu dla dzieci i pań za ich zaangażowanie, wspaniały występ, zabawę i radość, jaką im sprawili. Dla dzieci było to nowe, ciekawe doświadczenie, w którym widać było, jak brawa dodają im pewności siebie, zwiększają poczucie wartości i sprawiają, że czują się najważniejsze.

Marta Kaim