KOBIETY W KRĘGU TAŃCA – pasja i praktyka

To będzie roztańczone Laboratorium Kultury! Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy na pokaz tańców w kręgu z udziałem mieszkanek gminy Krzeszowice oraz gminy Zabierzów.

Monika Dudek, tancerka, choreografka, etnolożka, oraz Aleksandra Góralska, prawniczka, porozmawiają z kobietami, które na co dzień pełnią zróżnicowane funkcje zawodowe i społeczne. Łączy je jedno – miłość do tańca!

Uczestnicy wieczoru przekonają się, że tańczyć może każdy: nie potrzeba specjalnych umiejętności, by włączyć się do kręgu. Powtarzanie prostych kroków, poddanie się ruchowi i muzyce budzi poczucie wspólnoty, łącząc kobiety i mężczyzn niezależnie od ich wieku.

Za myśl wieczoru uznajmy słowa Judy King: – Taniec w kręgu jest katalizatorem integracji z samym sobą, społecznością i ziemią… Tkwi w nim uzdrowienie, które pozwala ludziom utrzymać równowagę we własnym ciele i wiarę w siebie. Taniec w kręgu tworzy i umacnia społeczność. Oferuje członkom grupy bezpieczne miejsce, całkowitą akceptację i wspierające otoczenie. Trzymając się za ręce, tancerze uświadamiają sobie istnienie innych. Kiedy skupiamy się tylko na sobie, nie uświadamiamy sobie, jak oddziałujemy na innych. W kręgu doświadczamy wspólnoty.

Na spotkanie z okazji Dnia Kobiet zapraszamy zarówno panie, jak i panów. Nawet, jeśli brakuje Państwu odwagi do wspólnego tańca, warto jest przyjść i poznać wyjątkowe kobiety, które idą przez życie tanecznym krokiem.

Marta Smutek