Kolejne medale biegaczy „Górzanki” na zakończenie sezonu 2020

W niedzielę 25 października  na Jurze Krakowsko –Częstochowskiej w miejscowości Podlesice rozegrano Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu na Orientację. Były to ostatnie zawody przewidziane w centralnym kalendarzu na 2020 rok.  Na długich, trudnych technicznie trasach nie mogło zabraknąć naszych zawodników.

Po ostatnich osiągnięciach medalowych w biegach średniodystansowym  i nocnym, również razem zawodnicy „Górzanki” powiększyli tegoroczny dorobek o trzy medale.

Na najwyższe uznanie zasługuje Michalina Pudełek, która w swojej kategorii wiekowej K-20 zdobyła srebrny medal. Po złotym medalu wywalczonym w biegu nocnym, jest to kolejny w tym sezonie medal naszej biegaczki w zawodach rangi Mistrzostw Polski.

Wśród weteranów najlepszy wynik osiągnął kierownik sekcji Mariusz Skorupa, który w kategorii wiekowej M-50 zdobył złoty medal.  Dorobek medalowy zawodników „Górzanki” powiększyła  jeszcze  o brązowy medal Magdalena Nowak – Skorupa w kategorii K-40. Obroniła tym samym pozycję z ubiegłego roku. Dobry start zaliczyli również nasi kolejni weterani Paweł Kaczmarski  w kategorii M-40 i Andrzej Moniak w kategorii M-55. Paweł  zajął siódme miejsce w stawce 17 zawodników, a Andrzej był czwarty. Dla obydwu były to najlepsze osiągnięcia w mijającym sezonie.

Na wyróżnienie zasługuje również  juniorka Jowita Pudełek, która w mocno obsadzonej kategorii K-16 zajęła 10 miejsce na 19 startujących zawodniczek. Nasza juniorka starsza Zofia Moniak  została sklasyfikowana na 8 miejscu w kategorii K-18 zaliczając najlepszy start w tym sezonie.

Równolegle z Mistrzostwami Polski w których klasyfikowani są zawodnicy w kategoriach od KM-16, rozegrano zawody towarzyszące.  Na trasie rodzinnej KM10RN już po raz kolejny najlepsi byli Kacper Styrylski i Igor Styrylski zajmując dwa pierwsze miejsca. Wśród młodzików Paweł Ślusarczyk /M-12/ był trzeci, a Piotr Stolarek /M-14/ zajął wysokie 4 miejsce w bardzo mocno obsadzonej kategorii wiekowej. W zawodach towarzyszących wystartował również Paweł Pudełek /M-18/, tym razem w kategorii M-21S, gdzie na trudnej technicznie trasie zajął bardzo wysokie 2 miejsce.

Przygotował: Jacek Kret

Kacper i Igor Styrylscy – zwycięzcy kategorii rodzinne
Michalina Pudełek srebro K-20
Paweł Ślusarczyk Trzeci w kat. M-12