Kolejne przetargi na projekty drogowe rozstrzygnięte

W piątek 7 sierpnia zostało zakończone postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę dróg w Rudnie oraz na osiedlu Czatkowice w Krzeszowicach.

Burmistrz Wacław Gregorczyk zawarł umowy z firmą projektową Michał Swatek Firma Drogowa VIA. Opracowana zostanie dokumentacja na przebudowę ulic Majowej, Działkowej wraz z odwodnieniem części ulicy Polnej na osiedlu Czatkowice. Termin realizacji – do 30.11.2022 r., wartość umowy – 163 781,88 zł. W Rudnie zadanie obejmuje zaprojektowanie drogi dojazdowej do kaplicy, muzeum agatów oraz zamku „Tenczyn”. Termin realizacji – 30.11.2022, wartość umowy – 198 959,88 zł.
W Rudnie zostanie wykonany projekt drogi o parametrach umożliwiających dojazd do muzeum oraz zamku busom i autobusom. Nowa droga, która będzie poprowadzona w znacznej części po obecnym szlaku drogowym, poprawi dojazd do atrakcji turystycznych oraz usprawni dojazd mieszkańcom do posesji. Uspokajam kierowców i mieszkańców, że nie będzie wykorzystana nieuzasadniona merytorycznie propozycja Radnego Kamila Kłosowskiego, żeby wprowadzić ruch jednokierunkowy na obecnej drodze, która tak naprawdę jest drogą ślepą dla samochodów osobowych. W Czatkowicach zadanie będzie polegało na przebudowie istniejącego układu komunikacyjnego w celu otwarcia nowych terenów budowlanych w tej części miasta Krzeszowice – mówi burmistrz Wacław Gregorczyk.

Wariant nr 1 .
„Projekt przebudowy i rozbudowy drogi gminnej, publicznej w Rudnie, gm. Krzeszowice”.

Wariant nr 2 .
„Projekt przebudowy i rozbudowy drogi gminnej, publicznej w Rudnie, gm. Krzeszowice”.