Kolejne sukcesy zawodników „Górzanki” Nawojowa Góra

W dniach 1 i 2 sierpnia sekcja Orientacji Sportowej LKS „Górzanka” w Nawojowej Górze była organizatorem Mistrzostw Polski i Pucharu Najmłodszych w Rowerowej Jeździe na Orientację na dystansie średnim i długim. Zawody były również zaliczane do klasyfikacji Klubowych Mistrzostw Polski. Patronat nad zawodami objął burmistrz Gminy Krzeszowice  Wacław Gregorczyk.

W zawodach wystartowali reprezentanci 13 klubów z całej Polski w tym również zawodnicy „Górzanki”.  W kategoriach wiekowych KM – 12 i KM – 14 zawodniczy walczyli w Pucharze Najmłodszych. Walka o medale rozegrała się w kategoriach juniorów KM – 17 i KM -20, seniorów   KM- 21 oraz weteranów, w której startują  zawodnicy w wieku powyżej 35 lat.

Organizatorzy zadbali również o najmłodszych, którzy pod opieką dorosłych mogli wystartować na trasie rodzinnej.

W najbardziej prestiżowych kategoriach wśród  seniorek  triumfowała Anna Kamińska reprezentująca KU AZS WAT Warszawa zdobywając dwa złote medale, na dystansie średnim i długim. Wśród seniorów na dystansie średnim zwyciężył Hubert Kielak, zawodnik UKS Falenica Warszawa, a na dystansie długim Radosław Jaroszek zawodnik Stowarzyszenia Team 360⁰ Wesoła.

Bardzo udany start mogą zaliczyć zawodnicy „Górzanki”. W kategorii juniorek młodszych (K-17) Maja Skorupa zdobyła dwa medale. Na dystansie średnim była trzecia, ze stratą niecałych dwóch minut do najlepszej w tym dniu Niny Oleśniewicz –  LUKS Azymutek Zdzieszowice. Druga była Matylda Leśniak -UKS Kometa Gliwice. W drugim dniu na dystansie długim zawodniczki zamieniły się miejscami. Zwyciężyła Matylda Leśniak. Srebrny medal wywalczyła Maja Skorupa a Nina Oleśniewicz była trzecia. Warto dodać, że nasza zawodniczka była również brązową medalistką w poprzednim sezonie  2019.

W Pucharze Najmłodszych bardzo dobrze zaprezentował się Paweł Ślusarczyk, który w pierwszym dniu zawodów, na dystansie średnim był trzeci w kategorii M-12. W dniu następnym spisał się jeszcze lepiej zdobywając pierwsze miejsce. Bardzo dobrze wypadł również kolejny zawodnik  „Górzanki” Tomasz Mirek, który w tej samej kategorii na długim dystansie był drugi.

Dużą atrakcją dla naszych najmłodszych zawodników był start w kategorii rodzinnej. W pierwszym dniu najlepiej pojechał Staś Jaworski zdobywając pierwsze miejsce, Kacper Styrylski był trzeci a jego brat Igor czwarty. W drugim dniu na długim dystansie Piotr Wyznakiewicz zajął drugie miejsce, a Staś Jaworski był tym razem trzeci.

Medale, puchary i dyplomy wręczali zawodnikom zastępca burmistrza Adam Godyń, kierownik zawodów Mariusz Skorupa i sędzia główny Jan Cegiełka.

Przygotował: Jacek Kret

A.Godyń wręcza puchary najmłodszym

Dystans długi – dekoracja juniorek Maja Skorupa 2 miejsce

Dystans długi – dekoracja juniorek

Dystans długi – dekoracja juniorów

Dystans długi – dekoracja kategorii rodzinnej

 

Dystans długi – dekoracja najmłodszych

Dystans długi – Paweł Ślusarczyk

Dystans średni – dekoracja juniorów

Dystans średni – dekoracja kategorii rodzinnej

Dystans średni – dekoracja weteranów

Dystans średni – Puchar Najmłodszych

Medale, puchary i nagrody dla najlepszych

Zawodnicy  Górzanki i  organizatorzy zawodów