Kreatywnie w Klubie Centrum w Tenczynku

Klub Centrum w Tenczynku rozpoczął swoją działalność w kwietniu 2018 roku. Od tej pory, w tym niewielkim pomieszczeniu, zagościły stałe zajęcia, w których chętnie biorą udział najmłodsi mieszkańcy Tenczynka.

W poniedziałki pomysłowa Anna Koblak tworzy wraz z nimi coś z niczego, na warsztatach „Kreatywne 4 pory roku” oraz „Guzik z pętelką” (dla starszych dzieci). W czwartki prężna grupa szachistów okupuje Klub, rozgrywając niezliczone partie szachów pod wodzą Bernarda Kusia. Tuż po nich salę przejmują najmłodsi, którzy prowadzeni przez Monikę Dudek uczą się ludowych zabaw, tańców i piosenek z czasów ich babć i dziadków. Te zajęcia prowadzone są w ramach projektu „Matecznik Tradycji”, realizowanego przez Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach przy współpracy z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ. Koszt zajęć to tylko 50 zł za cały semestr, a od stycznia 2019 można jeszcze dołączyć do grupy.

W środy w Klubie Centrum spotykają się pasjonatki robótek ręcznych. W miłej atmosferze, przy filiżance herbaty, poszerzają swoje umiejętności, wymyślają nowe wzory, a od stycznia czekają na młode dziewczyny ( i chłopców!), którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej zapomnianej przez młodsze pokolenie dziedzinie. Nowi uczestnicy zaczną od robienia szalika i wiemy z pewnych źródeł, że twórca najdłuższego otrzyma pewną nagrodę!

Swoje miejsce znalazły tutaj także seniorki, które bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach rękodzieła i gimnastyki. O ich formę dba Weronika Jaroń.

Zajęcia w Klubie Centrum odbywają się w poniedziałki, środy i czwartki, ale Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach chętnie rozszerzy zakres działania także na inne dni i aktywności. Ze względu na pojawiające się pytania o naukę gry na gitarze, poszukiwany jest instruktor gitary, propozycją zaś dla starszych chłopców i dziewczyn byłyby warsztaty majsterkowania – brak tylko instruktora!

Chętni do współpracy z Klubem lub ci, którzy mają jakieś pomysły i propozycje, mogą kontaktować się w tej sprawie z Moniką Dudek, pod numerem telefonu 690 012 613 lub 571 401 057.

Informacje o zajęciach w Klubie także na stronie www.facebook.com/KlubCentrumTenczynek.