Majówka w Krzeszowicach

W Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach trwają przygotowania do wydarzenia, które od lat skupia spore grono odbiorców – zarówno krzeszowiczan, jak i przyjezdnych gości. Organizatorzy podają sporo szczegółów, zastrzegając, że precyzyjny program będzie znany na początku maja.

Podajemy zatem te informacje, które już są znane. Występy na scenie, tradycyjnie usytuowanej na płycie rynku, rozpoczną się w sobotę, od godziny 18.00. Zobaczymy zespół Coast Patrol – formację tworzącą szeroko pojętą muzykę pop, rock, RnB, elektronikę. Imprezę w tym dniu zwieńczy zabawa, o którą zadba DJ Dan.

Nie zabraknie także akcentów lokalnych. W sobotę, w specjalnie opracowanym na tę okazję programie, zaprezentuje się zespół Verso, a w niedzielę, po tradycyjnym polonezie i występie Zdrojan, usłyszymy młodych artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krzeszowicach.

Niedzielne popołudnie umili rozrywkowy pokaz Kabaretu KaŁaMaSz, z aktorami popularnego serialu „Ranczo” w rolach głównych, po którym będzie można usłyszeć autorskie, rockowe kompozycje zespołu Credo. Tegoroczną gwiazdą Majówki będzie zespół Raz, Dwa, Trzy.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę nie zabraknie atrakcji dla rodzin z dziećmi. Oprócz warsztatów plastycznych przewidziano plenerowe warsztaty kulinarne. Będzie to nowa odsłona „Śniadania na trawie”. Dodatkowo na placu targowym przewidziano szereg atrakcji, które zapewni lunapark.

Organizatorzy planują również inne wydarzenia towarzyszące Majówce, ale o tym będzie mowa później.