Mikołaj w Pałacu Zdrojowym

4 grudnia w Pałacu Zdrojowym w Krzeszowicach stowarzyszenie Rzetelna Gmina Krzeszowice wraz z właścicielami obiektu zorganizowali niesamowite spotkanie ze św. Mikołajem.

W wydarzenie włączone były lokalne firmy takie jak Melba, Nieziemskie Ciasteczka, Bricomarche, Bank spółdzielczy w Krzeszowicach, Kopalnia Dolomitu Lafarge w Dubiu czy agencja ochrony Wącławski Grupa Jaguar, ale także organizacje pozarządowe m.in. Koło Gospodyń Wiejskich z Rudna.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 dzieci wraz z rodzicami. Organizatorzy zadbali o odpowiednie atrakcje podczas spotkania – warsztaty z tworzenia dekoracji świątecznych, ozdabiania pierników oraz wspólne ubieranie choinki w których łącznie wzięło udział ponad 120 dzieci. Dzięki wsparciu sponsorów udało się zorganizować 26 prezentów dla dzieci z placówki opiekuńczo – wychowawczej z Miękini. Z pozostałych środków, które zostały niezagospodarowane na prezenty zakupione zostały artykuły AGD RTV, których brakuje w placówce.

Dodatkowo na wszystkich czekał świąteczny poczęstunek przygotowany przez KGW z Rudna oraz ciasta i przekąski, a także ciepłe napoje.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się koncert świąteczny w wykonaniu Chóru projektu „Playing for Chance” Erasmus + Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Tenczynku pod przewodnictwem Joanny Żak.

fot. Klaudia Satora Fotografia