„Misterium Męki Pańskiej” w Szkole Podstawowej w Nowej Górze

Po ogromnym sukcesie jasełek, Stowarzyszenie „Szkolne Wzgórze”, nowogórscy uczniowie, rodzice i nauczyciele, tym razem sięgnęli po repertuar wielkanocny i w sobotę, 23 marca br., w nowogórskiej filii CKiS – u, przygotowali „Misterium Męki Pańskiej”.

W główne role wcielili się – dobrze znani już publiczności – aktorzy:

Jezus – Leszek Kramarz;

Anioł – Magdalena Piórko;

Piotr – Tomasz Lasoń,

Jakub – Damian Jarasz;

Jan – Paweł Mirek;

Kusiciel – Łukasz Chojnacki;

Piłat – Bogdan Bodzęta;

Judasz – Paweł Czech;

Nikodem – Dariusz Kaczara;

Szymon Cyrenejczyk – Paweł Nawrot,;

Maryja –Agata Przeginiak;

Św. Weronika – Magdalena Godyń;

Maria Magdalena – Magdalena Snopczynska – Anouar;

Samotność- Hanna Strączek;

Żołnierz 1 – Andrzej Katarzyński;

Żołnierz 2 – Dawid Szymański;

Kapłan 1 – Grzegorz Standera;

Kapłan 2 – Dawid Gleń;

Córka Jaira – Ewa Trzepacz;

Niewiasty – Anna Janicka, Elżbieta Chojnacka, Patrycja Chojnacka, Patrycja Lasoń;

Uczniowie Jezusa – uczniowie klas 6 – 7.

Reżyserem spektaklu była – jak zwykle – p. Sylwia Szczuka, prezentacje multimedialne przygotowała p. Małgorzata Standera, oprawę muzyczną i śpiew – p. Zbigniew Rogóż, scenografię – Maciej Godyń, Agata Przeginiak, Magdalena Godyń i Ewa Trzepacz, za oświetlenie odpowiedzialni byli p. Bogdan Bodzęta i Zenon Fitek (zdjęcia na stronie szkoły w zakładce Album fotograficzny).  Specjalne podziękowania kierujemy także do p. Jana Lasonia – za przygotowanie dodatkowych schodów, p. Anny Rozmus – za zakup kwiatów, p. Krystianowi Kaczarze za przepiękne zdjęcia, Magdalenie Łabaj i Wiktorii Mazur – absolwentkom naszej szkoły, które wspierały chór, a także sołtysowi – p. Stanisławowi Rozmusowi – za wszelką pomoc i ogromną życzliwość, tak potrzebną przy realizacji tak wielkiego przedsięwzięcia. Dochód z Misterium został przekazany na potrzeby leczenia Oli Dzwonek z Krzeszowic.

Jak na tak doniosłe wydarzenie przystało, nie zabrakło ważnych gości – swoją obecnością imprezę uświetnili p. Wojciech Pałka – Starosta Krakowski oraz p. Adam Godyń – zastępca Burmistrza Gminy Krzeszowice.

Przedstawienie przygotowane było z ogromnym rozmachem: autentyczne kostiumy i rekwizyty, chór śpiewający wielkanocne pieśni (w tej roli Karolina Molik, schola oraz uczennice z kółka wokalnego), nastrojowe światło, efekty multimedialne, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów nie tylko przeniosły nas w czasy Chrystusa i  wprowadziły w atmosferę Świat Wielkanocnych, ale także wywołały ogromne wzruszenie i sprawiły, że nowogórskie Misterium Męki Pańskiej na długo pozostanie w pamięci widzów.

Agnieszka Michalska