Nowe Horyzonty w nowym miejscu

Dyrektorzy Klaudia Węgrzyn i Paweł Czyż podpisali porozumienie o współpracy między Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszowicach, dotyczące wykorzystania sali kinowej znajdującej się w bibliotece.

W nowo powstałym budynku będą odbywały się realizowane przez Centrum Kultury i Sportu prelekcje w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Siódmy Kontynent”. Pierwszymi uczestnikami seansów w nowym miejscu byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sance.

W projekcie Nowe Horyzonty bierze udział sześć klas z gminy Krzeszowice – uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Krzeszowicach, Szkoły Podstawowej im. W. Jagiełły w Tenczynku oraz Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Sance – w sumie 140 uczniów. Seanse do tej pory odbywały się w Kopalni Talentów w Krzeszowicach.

Kino to miejsce, które jest w stanie przenieść nas do świata wyobraźni. Duży ekran i specyficzny klimat spotkań sprawiają, że seans na długo pozostaje w pamięci – skłania do przemyśleń i wyciągania wniosków. Prezentowany zestaw filmów stanowi idealny punkt wyjścia do tworzenia sytuacji wychowawczych, rozwoju kompetencji społecznych oraz rozmów o uczuciach i emocjach. Nowa, doskonale przygotowana przestrzeń w bibliotece pozwala poczuć się w tym miejscu, jak w prawdziwym kinie. Potwierdzają to zarówno nauczyciele, jak i uczestnicy oraz prowadząca projekt Marta Smutek.