Obrona zamku przed szwedem 1655

W dniach 12-13 sierpnia 2017 Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach wraz z Kompanią Dragonów Pana Zebrzydowskiego, za przychylnością Rodziny Potockich, mają przyjemność zaprosić na dwudniowe wydarzenie „Obrona Zamku Tenczyn przed Szwedem 1655”.  W inscenizacji historycznej wezmą udział grupy rekonstrukcyjne z Polski, Czech i Słowacji.

W programie między innymi zwiedzanie XVII-wiecznego obozowiska wojskowego, pokazy musztry oddziałów wojskowych, pogadanki o wojskowości dawnej, prezentacja broni i wyposażenia XVII–wiecznego żołnierza. Szerokie spektrum przygotowanych atrakcji sprawia, że nie tylko miłośnicy dawnej wojskowości świetnie odnajdą się w atmosferze obleganego zamku: w planach także pokazy życia obozowego z demonstracją XVII-wiecznej sztuki kulinarnej i prezentacje rzemieślników. Całość uprzyjemni muzyka na żywo, w wykonaniu zespołu Fleurdelis.

Na najmłodszych gości zamku także czekały będą atrakcje: gry i zabawy plebejskie, pokazy kuglarstwa, ale także warsztaty szermierki i zawody łucznicze, które sprawią, że na zamku nie zabraknie świetnej zabawy dla całej rodziny.

Kulminacyjnymi momentami imprezy będą inscenizacje bitew, jakie miały miejsce na zamku. W sobotę od godziny 18 zapraszamy na „Wielką Bitwę o Zamek Tenczyn roku 1655, która przy huku dział i muszkietów oraz szczęku szabel stoczona będzie”, a w niedzielę od godziny 12.00 na upamiętnienie zdarzeń z roku 1656.

Udział w imprezie jest bezpłatny, obowiązują bilety wstępu na zamek.