Otwarto Kopalnię Talentów (fotoreportaż)

W sobotę 17 marca otwarto w Krzeszowicach nową placówkę Centrum Kultury i Sportu – Kopalnię Talentów. Zapowiada się, że Kopalnia Talentów będzie atrakcyjnym miejscem dla dzieci i młodzieży na kulturalnej mapie Krzeszowic.

Pomysł na uruchomienie filii w tzw. Florianówce pojawił się już dwa lata temu a koncepcja na jej funkcjonowanie była wypracowywana przez ostatnich kilka miesięcy. Od początku roku trwały tam prace remontowe. Efekt tych działań można było zobaczyć 17 marca. Koordynatorem całego projektu jest Anna Dijuk-Bujok. Na otwarcie przyszło wiele osób zainteresowanych ofertą Kopalni Talentów, a ta zapowiada się bardzo ciekawie. Już w tej chwili działają tam zespół Verso i Krzeszowicki Teatr Rozrywki. – Jestem przekonana, że to miejsce ma olbrzymi potencjał. Dajemy dzieciom i młodzieży naszej gminy przestrzeń do realizacji własnych pomysłów i przedsięwzięć. Kopalnia w części oferuje zajęcia artystyczne, ale oczekujemy, że przyjdą tam młode osoby z własnymi propozycjami. W Kopalni Talentów można spotykać się z rówieśnikami i po prostu być, siedzieć i rozmawiać, ale można też aktywnie organizować swój czas. Są piłkarzyki, bilard, gry telewizyjne, jest oczywiście Wi-Fi. Ale oczekujemy i liczymy też na to, że młodzi ludzie się uaktywnią kulturalnie – mówiła na otwarciu dyrektor Centrum Kultury i Sportu Anna Miga. W otwarciu uczestniczyli burmistrz Wacław Gregorczyk, starosta Wojciech Pałka, radni Rady Powiatu Krakowskiego i Rady Miejskiej i wiele innych osób. Zebrani gorąco oklaskiwali występy zespołu Verso, Krzeszowickiego Teatru Rozrywki i mini koncert gitarzysty Damiana Wróbla.

Już dzień później placówka zaczęła aktywnie funkcjonować. W poniedziałki od 18.15 odbywają się zajęcia teatralne dla dorosłych We wtorki też od 18.15 zajęcia teatralne dla młodzieży. W czwartki od 15.30 zaprasza Zespół Verso.

Środy, piątki i soboty od 15.00 do 21.00 w Kopalni Talentów nie odbywają się zajęcia, ale warto tam przyjść, aby miło spędzić czas. Na wyposażeniu placówki są gry planszowe, piłkarzyki, bilard, stół do tenisa stołowego, konsola do gier PS4 z grą FIFA 2018, stół do gry w cymbergaja. W tych dniach można zapisać się na kolejne zajęcia, do chóru dziecięcego i do grupy tanecznej.

Koordynator Kopalni Talentów – Anna Dijuk-Bujok prowadzi w filii CKiS zajęcia wokalne i teatralne, ma też nadzieję na powstanie chóru dziecięcego. Pracuje tam także znany z prowadzenia zajęć na Orliku Bartłomiej Święszek.