Pełna miska dla schroniska

Nasze przedszkole wiele wysiłku wkłada w to, aby nauczyć dzieci empatii dla ludzi i zwierząt, dlatego od listopada do grudnia, w Przedszkolu Samorządowym w Krzeszowicach, organizujemy akcję pomocy zwierzętom pt. „Pełna miska dla schroniska”.

Była to już czwarta tego typu akcja, w której wzięły udział dzieci z wszystkich grup wiekowych. Na korytarzach wywieszono plakaty oraz prowadzono zajęcia dla dzieci na temat opieki nad zwierzętami. Działania te przyniosły ogromne efekty – wszystkie niezbędne artykuły dla zwierząt zebrano w dużej.

Ofiarowane przez nasze przedszkole dary będą wsparciem dla schroniska Psie Pole w Racławicach. Tam właśnie trafiają znalezione i bezdomne zwierzęta z naszej okolicy. Podarowane legowiska i koce pomogą zwierzętom schronić się przed mrozem i umożliwią im godne warunki życia, a karma zapewni wyżywienie oraz odciąży i tak skromne fundusze schroniska. Widząc, jak ogromne są potrzeby schronisk dla zwierząt, jak borykają się z kłopotami finansowymi, mamy zamiar akcję przeprowadzać co roku. Chcemy ulżyć trudnemu życiu tych biednych, porzuconych zwierząt. Ludzi dobrej woli jest wielu, co widać właśnie w reakcji na tego typu akcje. Zdajemy sobie sprawę, że dzięki takim doświadczeniom dzieci uczą się nie tylko empatii, ale także przygotowują do życia w zgodzie z przyrodą i poszanowaniem dla wszelkiego życia.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i apelujemy do ludzi wrażliwych, aby pomagali w następnych akcjach, które będziemy powtarzać. Nie zapominajmy również o tym, że istnieje możliwość adopcji psa lub kota. Adopcja potrafi przynieść wiele satysfakcji i radości, a zwierzęta z pewnością odpłacą się nam bezwarunkową miłością.

Marta Kaim i Edyta Mirek