W poświąteczny wtorek (23 kwietnia) grupa Seniorów wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem była wystawa Kraków 1900 którą można zobaczyć w Kamienicy Szołayskich w oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie.
Kamienica Szołayskich to narożny, dwupiętrowy budynek usytuowany w pobliżu Rynku Głównego. Zwrócony okazałą fasadą ku placowi Szczepańskiemu oraz dużo skromniej do ulicy Szczepańskiej, sąsiaduje m.in. z gmachami Teatru Starego i Pałacu Sztuki. Wystawa ta to opowieść o Krakowie przełomu XIX i XX wieku. Można zobaczyć dzieła sztuki okresu Młodej Polski, związane i opowiadające o Krakowie. Podziwiać mogliśmy prace Olgi Boznańskiej, Juliana Fałata, Jacka Malczewskiego, Włodzimierza Tetmajera, Wojciecha Weissa, Witolda Wojtkiewicza, Leona Wyczółkowskiego a także Stanisława Wyspiańskiego. Ekspozycję wzbogacają przykłady mody tamtych czasów, zdjęcia archiwalne oraz przykłady ceramiki, pięknych kredensów, krzeseł.
Krakowskim zwyczajem przeszliśmy przez Rynek odwiedzając i modląc się przy Grobach Pańskich. W każdej ze świątyń można podziwiać symboliczne przedstawienie męki oraz śmierci Jezusa. Dzisiejsza tradycja pochodzi z okresu baroku. W czasach średniowiecza często do grobu chowano krzyż ubrany w całun lub ornat.