PIKNIK INTEGRACYJNY – CIEKAWOSTKI MOTORYZACJI

Stowarzyszenie Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo już od kilku lat podejmuje inicjatywy na rzecz integracji środowiska rodzin opiekujących się osobami niepełnosprawnymi mieszkających na terenie gminy Krzeszowice. 17 czerwca, w niedzielne ciepłe popołudnie, zostaliśmy zaproszeni na piknik integracyjny do gospodarstwa agroturystycznego „Ranczo Artemidy” w Nowej Górze.

To już nasza czwarta wizyta w tym gościnnym, uroczym miejscu, tak bardzo lubianym szczególnie przez dzieciaki. Co roku mają niepowtarzalną szansę na tak bliski kontakt z przyrodą, z dala od zgiełku miasta. Jak zawsze czekają z niecierpliwością na przejażdżki konne, mini bryczkę, czy możliwość karmienia zwierząt gospodarskich. Wielką radość sprawia im także twórczość plastyczna w plenerze.

Dorośli natomiast cenią sobie czas spędzony na rozmowach z osobami o podobnych doświadczeniach życiowych, dzieleniu się radościami i troskami, jakie niesie ze sobą opieka nad niepełnosprawnymi.  Nie można pominąć oczywiście doskonałej kuchni – świeżych potraw z grilla, wiejskich serów z gospodarstwa i smacznych ciast.

Po raz pierwszy, jako uczestnicy pikniku, zjawili się również członkowie działającej przy parafii św. Marcina w Krzeszowicach wspólnoty OBUZKI, zrzeszającej niepełnosprawną młodzież oraz ich opiekunów.

W tym roku hasłem przewodnim imprezy były ciekawostki motoryzacji.  Stąd pojawiła się dodatkowa atrakcja, jaką była możliwość krótkiej podróży prawdziwą angielską taksówką. Za kierownicą zasiadł pan Janusz Miłek.  Okazało się, że konie mechaniczne stały się prawdziwą konkurencją dla tych prawdziwych. Do stylowego, czarnego pojazdu ustawiła się długa kolejka chętnych na przejażdżkę po najbliższej okolicy. Taksówka kilka godzin nieprzerwanie woziła zmieniających się pasażerów.  Na koniec pan Janusz odpowiadał na wszystkie pytania dotyczące swojego samochodu i uchylił rąbka tajemnicy jego działania pozwalając zerknąć pod maskę. Nietrudno zgadnąć, że do grona najbardziej zainteresowanych należeli głównie tatusiowie.

Przebieg całego spotkania koordynowany był przez panią Irenę Miturę z Warszawy, pełniącą funkcję Prezesa Stowarzyszenia Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo oraz ks. Jerzego Górnego – Moderatora Krajowego Rodziny Wincentyńskiej.

Impreza okazała się niezwykle udanym przedsięwzięciem, w którym wzięło udział ponad 90 osób. Dziękujemy gorąco organizatorom oraz gospodarzom „Rancza Artemidy” za moc wrażeń i atrakcji. Projekt „Piknik Integracyjny – ciekawostki motoryzacji” został zrealizowany przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice.

Nieformalna Grupa Wsparcia Dla Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Supporto” działająca przy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Krzeszowicach