PIKNIK INTEGRACYJNY – „WSZYSCY JESTEŚMY ARTYSTAMI”

Siódemka to ponoć szczęśliwa liczba. Tak twierdzi numerologia i znane porzekadło. Dla uczestników pikniku integracyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie św. Wincentego a Paulo dla osób niepełnosprawnych, ich opiekunów, przyjaciół i dobroczyńców właśnie po raz siódmy, był to zdecydowanie niezwykły czas.

25 czerwca o godzinie 15.00 spotkaliśmy się w gościnnych progach Misjonarskiego Ośrodka Formacyjnego Vincentinum na Nowej Wsi, by wspólnie spędzić to pierwsze wakacyjne, niedzielne popołudnie. Piknik otworzyły warsztaty zorganizowane pod hasłem „Wszyscy jesteśmy artystami”, prowadzone przez panią Bożenę Bachanowską, pracującą na co dzień z podopiecznymi fundacji św. Brata Alberta w Radwanowicach. Wprowadziła nas ona w tajniki tworzenia ozdób z papierowej wikliny. Krok po kroku poznawaliśmy techniki zwijania rurek i wyplatania z nich koszyczków. Okazało się, że wcale nie jest to takie proste i wymaga wiele cierpliwości. Prowadzącej towarzyszyły uczestniczki warsztatów terapii zajęciowej z Radwanowic, które na naszych oczach wykonywały piękne prace plastyczne z papieru.

Druga część pikniku miała plenerowy charakter. Ciepła, słoneczna aura sprzyjała wspólnej integracji. Dzieci brały udział w zabawach z chustą animacyjną, przeciągały linę, grały w piłkę. Największą  atrakcją okazały się wielkie bańki mydlane. Radości ich tworzenia nie było końca. Natomiast starsi uczestnicy spędzali czas na rozmowach, dzieląc się radościami, troskami, wspomnieniami i doświadczeniami. Nie zabrakło smakołyków z grilla oraz ciepłych i zimnych napojów.

Było to niezwykle udane i owocne spotkanie budujące mosty porozumienia i przyjaźni. To wydarzenie „bez barier” przygotowane zostało przez członków Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo przy finansowym wsparciu Gminy Krzeszowice, która od lat włącza się aktywnie w działania na rzecz niepełnosprawnych.

Serdecznie dziękujemy stowarzyszeniu „Aprite le porte” za wypożyczenie zestawu do tworzenia baniek mydlanych oraz szkole podstawowej nr 2 w Krzeszowicach za nieodpłatne użyczenie chusty animacyjnej.

Koordynatorki projektu z ramienia „Supporto” – grupy wsparcia dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych działającej przy GOPS w Krzeszowicach