Piknik Rodzinny w Czatkowicach

I znowu było tak, jak zarządziła przewodnicząca Zarządu Osiedla Czatkowice. Sprzeciwów nie było, bo jak się Helena Latawiec czegoś podejmuje, to musi się udać.

Przecież lało. Dzwoni do mnie Helena i mówi: siedź w domu i czekaj. Powoli się rozjaśnia – przyjdą ludzie i piknik się odbędzie. Przestało padać, ludzie przyszli, a ja wraz z innymi zjawiłem się na placu zabaw koło remizy. Impreza była na całego. Do tańca przygrywał Senior Band. Panie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej malowały buzie dzieciom. Panie bibliotekarki bawiły dzieci pokazem dużych baniek mydlanych i konkursami o różnym stopniu trudności. A do tego oba zespoły obdarowywały dzieciaki nagrodami. Słodycze i oryginalne upominki rzeczowe sprawiły dzieciom – tym młodszym i tym starszym – dużo radości. Kiełbaski z grilla też były wyśmienite (tym od lat zajmuje się Włodek Wyrwa), a do tego ciasta. Wszystkim smakowało. No i oczywiście dmuchańce. A wszędzie druhny i druhowie OSP, gotowi pomagać i bawić gości. I tak po dobrej zabawie radosne sobotnie popołudnie w Czatkowicach, zakończyło się, ale będzie co wspominać. Piknik Rodzinny pod patronatem Burmistrza Gminy Krzeszowice to kolejna udana impreza plenerowa.

tekst: Maciej Liburski, zdjęcia: Kacper Ropka

Zarząd Osiedla Czatkowice i Ochotnicza Straż Pożarna Czatkowice – organizatorzy Pikniku Rodzinnego, który odbył się 6 sierpnia 2022 r. na placu zabaw przy Remizie OSP Czatkowice – składają serdeczne podziękowania za sponsorowanie i bezinteresowną pomoc w jego organizacji.

W szczególności dziękujemy: panu Wacławowi Gregorczykowi – burmistrzowi Gminy Krzeszowice – za objęcie Patronatem naszego przedsięwzięcia, panu Grzegorzowi Małodobremu – radnemu Powiatu Krakowskiego, panu Maciejowi Liburskiemu – konferansjerowi, Józefowi Grabowskiemu – Kapela Senior Band, Paniom z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Paniom z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, panu Janowi Kurdzielowi – Zakład Przetwórstwa Mięsnego, panu Andrzejowi Mędrali – Cukiernia Melba, pani Barbarze Ryś – Sklep Spożywczy, Spółce Usługi Komunalne Krzeszowice, „PIXEL – Art.” Agencji Reklamowej, panu Szymonowi Rusinowi, panu Włodzimierzowi Wyrwie, Strażakom oraz Mieszkańcom licznie uczestniczącym w pikniku.