„Razem zdrowo i sportowo” w Nowej Górze

29 maja w Szkole Podstawowej w Nowej Górze odbył się finał projektu „Razem zdrowo i sportowo”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Szkolne Wzgórze” przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice i Powiatu Krakowskiego, pod patronatem Starosty Krakowskiego.

Pierwszym etapem uroczystości była akademia z okazji Dnia Patrona, podczas której wystąpili: Magdalena Piórko, nauczycielka przedszkola naszej szkoły, radny Gminy Krzeszowice Leszek Kramarz, pracownik Biblioteki Publicznej w Nowej Górze Krzysztof Mastalerz, oraz kółko teatralne i wokalne.

Najważniejszym wydarzeniem tego dnia był międzyszkolny I Turniej Siatkarski o Puchar Dyrektora Szkoły w Nowej Górze. W sportowych zmaganiach uczestniczyli uczniowie z pięciu okolicznych szkół podstawowych: z Filipowic, Czernej, Miękini, Ostrężnicy i Nowej Góry. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Spełnił swoje główne zadanie, będąc wielkim świętem sportu.

Celem całego turnieju było popularyzowanie piłki siatkowej w środowisku szkolnym, podnoszenie sprawności fizycznej, integracja uczniów z różnych szkół (pięciu sołectw powiatu krakowskiego), oraz promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego. Rozgrywki odbywały się w systemie „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. Zarówno zawodnicy, jak i kibice mogli również skorzystać z zdrowych przekąsek, zapoznać się z prezentacjami na temat zdrowego stylu życia, a także poczęstować się lodami, popcornem i watą cukrową.

Uczniowie, którzy nie brali udziału w turnieju, mieli okazję sprawdzić się w wielu ciekawych konkurencjach sportowych i zabawach ruchowych, przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Te zadania zapewniły dzieciom dużo ruchu i wspaniałej zabawy.

Dzięki dobrej, sportowej atmosferze, oprawie muzycznej oraz sprawnemu zorganizowaniu, zawody przebiegły pomyślnie. Uczniowie, goście i kibice aktywnie i ciekawie spędzili ten dzień. Uczniowie wykazali się znajomością przepisów gry oraz zasad fair play.