Rozstrzygnięcie Czwórboju Ekologicznego

Czwórboje są zawsze pełne napięcia, emocji i rywalizacji, ale Czwórbój Ekologiczny: wyścig ku zrównoważonej przyszłości, miał jeszcze większe znaczenie.

Od samego początku rywalizacja wśród 29 uczniów, którzy zgłosili się do konkursu, była zacięta, a uczestnicy starali się wyprzedzić siebie nawzajem w poszczególnych edycjach.

Czwórbój Ekologiczny organizowany po raz drugi w ramach RPO WM na lata 2014-2020 przez Zespół Ekodoradców UM w Krzeszowicach, przyciągnął uwagę entuzjastów ekologii, przedstawicieli szkół podstawowych z Nawojowej Góry, Krzeszowic, Ostrężnicy, Sanki, Filipowic, Nowej Góry oraz Liceum i ZSP z Krzeszowic. Konkurs składał się z czterech etapów, przeprowadzanych przez cztery dni od 29 maja do 1 czerwca, które obejmowały szeroki zakres zagadnień ekologicznych. Teraz nadszedł czas, aby podzielić się wynikami tego ekscytującego testu wiedzy.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli:

I miejsce – Mikołaj Cekiera (Szkoła Podstawowa nr 2 w Krzeszowicach)
II miejsce – Liliana Mikiewicz (Szkoła Podstawowa w Ostrężnicy)
III miejsce – Mikołaj Dudek (Szkoła Podstawowa w Sance)

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

I miejsce – Maja Godyń (Liceum Ogólnokształcące)
II miejsce – Bartosz Godyń (Liceum Ogólnokształcące)
III miejsce – Helena Łytek (Liceum Ogólnokształcące)

Liczny udział w czwórboju ekologicznym pokazuje, że młodzież jest zaangażowana i zdeterminowana w podejmowaniu działań na rzecz ochrony środowiska. To inspirujące i daje nadzieję na pozytywne zmiany w naszej społeczności i na całym świecie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i za to, że jesteście częścią ruchu na rzecz ekologii.

Konkurs zrealizowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego