Dzień Tenczynka za nami

W sobotę 10 czerwca na obiekcie sportowym LKS Tęcza mieszkańcy Tenczynka bawili się na pikniku zorganizowanym wspólnie przez Tenczyńskich społeczników.

Największą gwiazdą był laureat wielu konkursów muzycznych, grający na trąbce Jonathan Ryś-Peijen. Młody człowiek zaczarował swą grą zebranych, a jeden z utworów zadedykował niesłyszącej, małej Oli Dzwonek z życzeniami, by kiedyś usłyszała jego grę. To była wyjątkowa dedykacja, która poruszyła serce wielu uczestników pikniku. Ola nie słyszy od urodzenia, dlatego Tenczynek włączył się w zbiórkę finansową na ratowanie słuchu dziewczynki. W sumie rodzicom Oli udało się zebrać kwotę 1864,50 złotych.

Pięknie zaprezentowały się Tenczyńskie przedszkolaki – laureaci Gminnego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej, jak też uczniowie Szkoły Podstawowej w Tenczynku z doskonale wykonanymi międzynarodowymi szlagierami. Podobnie Koło Gospodyń Wiejskich w Tenczynku z coverami muzyki rozrywkowej, m. in. Filipinek. Była też piosenka na finał, piosenka o Tenczynku napisana przez Marzenę Kubin, a wykonana wspólnie przez mieszkańców, panie z KGW i Jonathana.

Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku „Tęcza Marzeń” zorganizowało dla dzieci konkursy plastyczne. Druhowie z OSP Tenczynek zaprezentowali swój wóz strażacki, natomiast członkowie Fundacji Z Miłości Do Zwierząt przybyli z kucykami, które były do dyspozycji uczestników pikniku.

Pogoda dopisała, więc społeczność Tenczynka bawiła się (mamy nadzieję) bardzo dobrze  przy muzyce DJ Grzegorza z Restauracji Zamkowa. Również Restauracja Zamkowa zapewniła obsługę gastronomiczną, a lodziarnia MELBA lody własnej produkcji.

Piknik organizowany był pod patronatem Burmistrza Gminy Krzeszowice Wacława Gregorczyka ze środków finansowych Gminy Krzeszowice.

Organizatorzy pikniku dziękują serdecznie Burmistrzowi Gminy za patronat i przyznane środki finansowe, pracownikom Urzędu Miejskiego, Centrum Kultury i Sportu oraz Usługom Komunalnym za pomoc w sprawnym załatwieniu wszystkich formalności, jak też pomoc w organizacji i przeprowadzeniu wydarzenia.

Profesjonalną ochronę oraz opiekę medyczną zapewniła Wącławski Grupa Jaguar.

Ponadto zarząd LKS Tęcza Tenczynek jako współorganizator pikniku serdecznie dziękuję Państwu Halinie i Józefowi Ryś za przekazane wsparcie finansowe.

Jerzy Wnęk, sołtys