Sensoplastyka®

W Przedszkolu Samorządowym w Krzeszowicach jedną z marek rozwojowych jest Sensoplastyka®, która wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu.

Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych. Czy te zajęcia to tylko legalne brudzenie? Zdecydowanie nie. Wspomagamy budowanie świadomości ciała i przestrzeni, dbamy o usprawnienie ruchowe, wspieramy rozwój zmysłów, wpływamy na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za małą motorykę – czyli pracę dłoni).

Poprzez wspólne działania pogłębimy nasz kontakt emocjonalny z dziećmi – budujemy w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa. Zajęcia te uwalniają naturalną ekspresję twórczą, wspierają samodzielność oraz czerpanie satysfakcji z kreatywnego działania. Oprócz tego, zajęcia te to przede wszystkim świetna zabawa dla naszych przedszkolaków. Na zajęciach bawimy się świetnie, a przy okazji rozwijamy kreatywność, współpracę oraz wiarę we własne siły.

Karolina Żurek, trener 1st marki Sensoplastyka®

Nauczyciel Przedszkola Samorządowego

w Krzeszowicach