Sportowa rywalizacja przedszkolaków

8 grudnia 2023 roku na przedszkolaków z całej gminy Krzeszowice czekała nie lada gratka. W budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach odbyła się XI Gminna Mikołajkowa Olimpiada Sportowa Przedszkolaków, organizowana przez dyrekcję i nauczycieli Przedszkola Samorządowego w Krzeszowicach.

Nad przebiegiem i poprawnością zawodów czuwało jury w składzie: Jadwiga Stolarek – nauczyciela wychowania fizycznego w SP nr 2 Krzeszowicach, Katarzyna Goździewska oraz Jakub Kulig z Drużyny Kangura.

W tegorocznych zawodach wzięło udział 10 drużyn przedszkolaków z pobliskich przedszkoli państwowych, jak i prywatnych. Po intensywnej rozgrzewce dzieci przystąpiły do konkurencji indywidualnych oraz grupowych. Przedszkolaki zmagały się ze skokiem w dal, rzutem piłeczką palantową, rzutem do celu, torem przeszkód oraz sztafetą. Podczas zmagań każdej drużynie towarzyszyła grupa pozostałych przedszkolaków, która dopingowała swoją drużynę przygotowanymi specjalnie na tę okazję okrzykami zagrzewającymi do boju o puchar. Nie zabrakło również oklasków, okrzyków oraz przygotowanych transparentów. Emocji nie było końca. Jednak finał olimpiady był nieubłagalny i wyczekiwany nie tylko przez przedszkolaków, jak również przez nauczycieli oraz opiekunów.

Za I, II, III miejsce przewidziano puchary oraz nagrody rzeczowe. I miejsce zdobyły Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Tenczynku, II z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Sance, III z Przedszkola Niepublicznego „Tuptusie”. Podczas Olimpiady najważniejsza jest dobra zabawa wszystkich przedszkolaków, dlatego nagrody otrzymała każda drużyna, która wzięła udział w rywalizacji.

Oczywiście nie byłoby możliwości zorganizowania Olimpiady, gdyby nie wsparcie burmistrza Gminy Krzeszowice Wacława Gregorczyka, Kopalni Porfiru i Diabazu w Krzeszowicach, Rejonowej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu w Krzeszowicach oraz Piotra Bulicza z PIXEL ART.

Serdecznie dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do możliwości zorganizowania Olimpiady. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim drużynom.

Iwona Staroń