SPORTOWE ZMAGANIA PRZEDSZKOLAKÓW

Aktywność fizyczna jest w życiu każdego człowieka niezwykle istotna. Wpływa na nasze samopoczucie, dobrze oddziałuje na nasz nastrój i dodaje energii.

O tym, że „W zdrowym ciele zdrowy duch” przekonały nas przedszkolaki, które 6 czerwca 2019r. wzięły udział w IX Gminnej Olimpiadzie Sportowej w Krzeszowicach.

Ta wyjątkowa impreza zorganizowana przez Przedszkole Samorządowe w Krzeszowicach objęta została Patronatem Honorowym Burmistrza Gminy Krzeszowice, Wacława Gregorczyka.

Do sportowych zmagań na boisku Orlik przystąpiły dzieci z siedmiu placówek naszej gminy: Przedszkole Samorządowe przy ZPO w Woli Filipowskiej, Oddział Przedszkolny SP
w Sance, Oddział Przedszkolny SP w Nowej Górze, Oddział Przedszkolny SP w Nawojowej Górze, Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Krzeszowicach, Przedszkole Samorządowe w Tenczynku i Przedszkole Samorządowe w Krzeszowicach.

Inaugurację imprezy sportowej rozpoczęła przemową wicedyrektor
PS w Krzeszowicach, pani Mariola Bartl, która przestawiła drużyny, opiekunów i skład sędziowski. Następnie uczestnicy odśpiewali hymn olimpiady, po czym zostali zaproszeni do wspólnej rozgrzewki.

Drużyny rywalizowały w pięciu konkurencjach sportowych: „Koszykarze”, „Skoczek”, „Tor Przeszkód”, „Sztafeta z lodem” i „Poślizg na ławeczce”. Stanowiska do poszczególnych rozgrywek przygotowali sędziowie w składzie: pani Agnieszka Ostachowska, pani Katarzyna Zając i pan Grzegorz Krzysiak, którzy czuwali również nad sprawnym przebiegiem olimpiady. Podczas imprezy aktywnie wspierały nas harcerki z 4. Szczepu Harcerskiego „Żywioły”: Zuzanna Atroszczyk, Aleksandra Gniewek, Olimpia Lasoń
i Weronika Szypuła.

Olimpiada sportowa przebiegała w radosnej atmosferze wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji. Kibice nie pozostawali bierni, głośno dopingując swoje drużyny okrzykami bojowymi oraz przygotowanymi hasłami na transparentach.

Nagrody, puchary, medale i dyplomy uwieńczyły zakończenie rozgrywek między-przedszkolnych. Dodatkowo członkowie drużyn brali udział w losowaniu nagród indywidualnych.

Puchary w ogólniej klasyfikacji zdobyli:

I miejsce – drużyna pani Edyty Godyń-Sowa i pani Bożeny Bednarczyk z Przedszkola Samorządowego w Tenczynku;

II miejsce – drużyna pani Marty Kaim i pani Joanny Smółki z Przedszkola Samorządowego w Krzeszowicach;

III miejsce – drużyna pani Barbary Dudek z Oddziału Przedszkolnego SP
w Nowej Górze.

Bardzo dziękujemy za hojność naszym niezawodnym Darczyńcom z terenu Gminy: Burmistrzowi Gminy Krzeszowice, prezesowi Kopalń Porfiru i Diabazu
Sp. z o.o. w Krzeszowicach, Agencji Reklamowej PIXEL-Art Piotr Bulicz oraz anonimowemu Darczyńcy. Dzięki Państwa hojności wszystkie dzieci mogły cieszyć się wspaniałymi nagrodami! Jeszcze raz GORĄCO DZIĘKUJEMY!

Jesteśmy także bardzo wdzięczni nauczycielom za przygotowanie zawodników do konkurencji, a placówkom za wzięcie udziału w olimpiadzie. Do zobaczenia za rok!

Bogusława Nowak, Joanna Smółka, Iwona Staroń