Sukces biegaczy na orientację LKS „Górzanka” Nawojowa Góra

Tuż po zakończonych trzydniowych zawodach „Wawel Cup”, grupa naszych najmłodszych biegaczy walczyła , w dniach 14 – 16 lipca o tytuł najlepszych  w „Pucharze Najmłodszych w Biegu na Orientację”.

W tym roku zawody, których  ranga odpowiada mistrzostwom Polski w kategoriach wiekowych dzieci  do 15 lat odbyły się w Ulanowie, małej malowniczej miejscowości na Podkarpaciu położonej nad rzeką Tanwią.

W pierwszym dniu zawodów rozegrano bieg sprinterski na terenach przyległych do  ośrodka wypoczynkowego „Tanew”. W tym dniu doskonale zaprezentował się Paweł Ślusarczyk w kategorii M-11, który zajął  trzecie miejsce i zdobył brązowy medal – pierwszy medal zawodnika „Górzanki” w tym sezonie. Pierwszy był Jeremi Pułczyński WKS Wawel Kraków przed Witoldem Lemańczykiem reprezentującym  PKO „Harpagan” Gdańsk. W tej samej kategorii wiekowej Antoni Jaworski był 9, a Piotr Wyznakiewicz  zajął 10 miejsce. W kategorii wiekowej M-10 Stanisław Jaworski był 13 na 18 startujących zawodników. W kategorii M-13 reprezentował nas Dawid Migacz, który został sklasyfikowany na 22 pozycji wśród 33 startujących. Najstarszy z grupy Piotr Stolarek startujący w kategorii M-14 zajął 13 miejsce na 27 startujących.

W drugim dniu zawodów rozegrano bieg na dystansie klasycznym. Na trudnej technicznie trasie ponownie bardzo dobry występ zaliczył  Paweł Ślusarczyk, który tym razem zajął drugie  miejsce, zdobywając drugi medal na tych zawodach, tym razem srebrny. Na podium stanęli ci sami zawodnicy co w dniu poprzednim. Zwyciężył Witold Lemańczyk, a Jeremi Pułczyński był trzeci. Jest to jak do tej pory największy sukces sportowy tego naszego młodego zawodnika.

W trzecim dniu rywalizacji odbyły się biegi sztafetowe.  Sztafeta „Górzanki” M-14 biegnąca w składzie Paweł Ślusarczyk, Piotr Stolarek i Dawid Migacz uplasowała się na 18 pozycji wśród 25 zespołów. Biegnący na drugiej zmianie Piotr Stolarek wyprowadził sztafetę nawet na 11 pozycję, której jednak nie udało się do końca utrzymać. Zwyciężył zespół UKS „Azymut” Pabianice. Warto dodać, że naszej sztafecie przyszło rywalizować na dłuższych trasach z nieco  starszymi zawodnikami.

Należy podziękować zawodnikom za ambitną postawę a rodzicom, Pawłowi Wyznakiewiczowi i Adamowi Jaworskiemu za opiekę nad grupą.

Przygotował: Jacek Kret

Zdjęcia: Paweł Wyznakiewicz

Start sztafet

Startuje Piotr Wyznakiewicz

Piotr Stolarek na starcie

Piotr Wyznakiewicz, Dawid Migacz i Paweł Ślusarczyk

Podium

Paweł Ślusarczyk – srebrny medal

Paweł Ślusarczyk – brązowy medal