SUPER GAME e-sport w Krzeszowicach

20 – 21 września w Krzeszowicach odbywała się druga edycja SUPER GAME e-sport 2019/20

Wydarzenie rozpoczęło się w piątek o godzinie 8:30. Pierwszego dnia osiem reprezentacji szkolnych stanęło do walki w Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie. W finale spotkały się reprezentacje Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni oraz Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. Niezwykle wyrównany mecz zwyciężyła pierwsza formacja z Bochni 2:1. Trzecie miejsce przypadło placówce AZS UEK SMS Kraków.

W sobotę rozpoczęliśmy zmagania HIRO Quersus Pucharu Miast w E-sporcie. Udział w turnieju wzięły reprezentacje miast: Trzebinia, Kraków, Tomaszów Mazowiecki, Bielsko-Biała, Tychy oraz Rybnik. Zwycięską drużyną okazała się Trzebinia. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Krakowa, a na najniższym stopniu podium znalazł się Tomaszów Mazowiecki.

Drugiego dnia również odbył się turniej przeznaczony dla kobiet SUPER GIRLS e-sport! Pierwsze miejsce zajęły zawodniczki Team Saiprah, drugie miejsce należało do MIXez, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna PROkuracik.

Dla odwiedzających przez dwa dni przygotowany był turniej indywidualny FIFA 19, rywalizacja na symulatorze wyścigowym Gran Turismo Sport TAG Heuer na najszybszego zawodnika oraz strefa FREE2PLAY. Podczas wydarzenia można było przetestować alkogogle i narkogogle dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz Straży Miejskiej w Krzeszowicach.

Dziękujemy Burmistrzowi Gminy Krzeszowice Wacławowi Gregorczykowi oraz Gminie Krzeszowice za pomoc w organizacji kolejnej edycji oraz wsparcie SUPER GAME e-sport!

Dziękujemy sponsorom i partnerom: HIRO, Quersus, NTT System, sklep.ntt.pl, LG, Patriot, Viper Gaming, Teetres Esport Clothing, Szkole Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach, Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, Straży Miejskiej w Krzeszowicach, Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, MIKI Kraków, BASE system, Polbau, Wodociągi i Kanalizacja Krzeszowice, HausWerk, Kopalnie Porfiru i Diabazu, Gronpiek oraz Magazyn Krzeszowicki.

Tekst: Paweł Maśnica SUPER GAME e-sport

 Zdjęcia: Kacper Ropka, Marian Lewicki