Świąteczne warsztaty rękodzieła

Panie ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Woli Filipowskiej i Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowały dla dzieci i rodziców Świąteczne warsztaty rękodzieła. Zajęcia odbywały się na terenie Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej w okresie od 1 marca do 5 kwietnia.

Tegoroczne warsztaty składały się z trzech bloków tematycznych: – przygotowanie kwiatów do palm i wykonanie palm, tworzenie pisanek różnymi technikami (metoda wstążeczkowa – korczoch-, cekiny), wyroby z wikliny papierowej.

Sposoby tworzenia różnego rodzaju kwiatów do palm oraz technik zdobienia pisanek przedstawiła Małgorzata Kuciel (SIS, KGW), omówieniem elementów składowych palm i ich tworzeniem zajęła się Barbara Dudek-Ciura (KGW), natomiast tworzenie wikliny papierowej i wyrobów z niej przedstawiła Stanisława Kajda (KGW).

Dzieci biorące udział w warsztatach z wielką frajdą wykonywały kwiaty i pisanki wykazując się pomysłowością i dużymi zdolnościami manualnymi. Piękne stroiki wielkanocne z wikliny papierowej zostały wykonane przez rodziców dzieci.

Wszystkie wyroby wykonane podczas warsztatów znalazły się na kiermaszu zorganizowanym 7 kwietnia przed kościołem.

Współpraca pomiędzy Paniami z SIS i KGW będzie kontynuowana w przyszłości.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice podziękowali Paniom za zorganizowanie i przeprowadzenie świątecznych warsztatów.