Świetlica dla Artura

11 maja punktualnie o godzinie 9 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Krzeszowicach, rozpoczął się koncert charytatywny „Świetlica dla Artura”. Podczas koncertu prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie w Belgii Artura Papieża, wychowanka szkoły. Cierpi on od urodzenia na wadę serca. Wychowawczynie świetlicy szkolnej zorganizowały drugą akcję dobroczynną z myślą o chorym chłopcu.

Jako pierwsi wystąpili wspaniali goście: Wojciech Skibiński i Krzysztof Taraszka. Artyści wykonywali ballady Leonarda Cohena we własnych interpretacjach. Kolejnym punktem programu był występ krakowskiej piosenkarki
i kompozytorki – Agaty Rymarowicz, która wystąpiła z synem, akompaniującym jej na gitarze. Artystka wykonywała piosenki poetyckie i ludowe ze swojego repertuaru. Niezapomnianym akcentem występu, było wejście na scenę Artura Papieża, który z piosenkarką zaśpiewał, wybraną przez siebie harcerską piosenkę „Bieszczadzki trakt”. Po występach artystów, przyszła kolej na małych aktorów świetlicy szkolnej. Dzieci brawurowo wcieliły się w role bohaterów bajki muzycznej „Wiosna radosna”. Ostatnim punktem programu był występ przyjaciół szkoły i świetlicy – duetu gitarowego – Damiana Wróbla i Kuby Surówki – Project Cracks. Wspaniali  gitarzyści zaprezentowali publiczności rockowe solówki .

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz koncert na rzecz Artura Papieża, wspaniałym artystom, dzieciom, które cierpliwie uczyły się ról i piosenek, spędzając wiele godzin na próbach.

Dziękujemy za wsparcie: Centrum Rozwoju Dziecka „Kołysanka”
w Krzeszowicach, Pasmanterii Merkury, Drukarni AVIPRESS, Firmie DECORAN – dekoracja i rękodzieło, Pani Zofii Siek – Mlickiej, Uczennicom z kl. Vd, Uczniom
z Samorządu Szkolnego.

Podczas sobotniego koncertu zebrano: 1500, 25 zł i 100 koron czeskich.

 

Wychowawcy świetlicy szkolnej:

Anna Kulak Zuzanna Pięta

Barbara Dec  Katarzyna Wyznakiewicz