ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

12 maja był wyjątkowym dniem w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Krzeszowicach. Z okazji Święta Patrona nauczyciele zorganizowali różnorodne konkursy, w których uczniowie mogli wykazać się swoimi zdolnościami.

Dzieci z młodszych klas wykonywały plakaty ukazujące piękno majowej łąki i uczestniczyły w konkursie „Rozśpiewana klasa”. Natomiast ich starsi koledzy rywalizowali w turnieju wiedzy o pisarzu, śpiewali angielskie piosenki oraz tworzyli prace plastyczne pt. „Staś i Nel z wizytą w naszej szkole”.

Chętni uczniowie mogli wcielić się w wybraną postać z utworu Sienkiewicza, prezentując oryginalne stroje w szkolnym pokazie mody. W tym dniu odbył się również tradycyjny Bieg Sienkiewiczowski, którego uczestnicy pokonali łącznie dystans 253 kilometrów.

W trakcie okolicznościowego wystąpienia dyrektor Dagmara Brela-Zając podkreśliła znaczenie Henryka Sienkiewicza jako nauczyciela patriotyzmu i dziejowego optymizmu, tak potrzebnego młodym ludziom. Następnie wręczyła laureatom wszystkich konkursów dyplomy i nagrody sfinansowane przez Radę Rodziców.

W finale uczniowie klasy IV a zaprezentowali przedstawienie przygotowane pod opieką wychowawczyni Anny Chmielińskiej. W trakcie barwnego widowiska na scenie pojawili się bohaterowie dzieł Sienkiewicza: „W pustyni i w puszczy”, „Krzyżaków” czy „Trylogii”. Widzowie mogli przenieść się w świat utworów polskiego noblisty dzięki scenografii autorstwa Ilony Milewskiej i nastrojowym utworom muzycznym w wykonaniu uczennic naszej szkoły. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów oraz rodziców był to dzień pełen emocji i uśmiechu

Agnieszka Wróbel

KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera