Szanowni Państwo,

nazywam się Katarzyna Mitka i proszę o Państwa głosy w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Jestem jedną z Was, wiele osób z gminy Krzeszowice spotkałam na swojej drodze zawodowej i życiowej. Wiecie, że jestem osobą, która szuka rozwiązań i porozumienia.


Zdecydowałam się na kandydowanie z listy Trzeciej Drogi, ponieważ takim podejściem charakteryzują się osoby kandydujące z naszej listy. Spotkałam tu osoby, które są przeciwne konfliktom i dzieleniu społeczeństwa, a wartości, które wyznają, są bliskie mojemu sercu. Nasze hasło: „Dość kłótni, do przodu!” daje nadzieję na zakończenie sporów i przywrócenie poczucia wspólnoty narodowej.

Mam wyższe wykształcenie pedagogiczne, ukończyłam też podyplomowe studia zarządzania oświatą i bibliotekoznawstwo. Jestem wiceprezeską Zarządu PSL Powiatu Krakowskiego, a także prezeską małopolskiego oddziału stowarzyszenia Kobiety w Centrum, dążącego do tego, aby kobiety nigdy nie musiały rezygnować z realizacji swoich marzeń. Zawodowo jestem nauczycielką z 35-letnim stażem, doskonale znającą specyfikę pracy z dziećmi i młodzieżą. Nieustannie dokształcam się, aby zrozumieć zmieniające się priorytety kolejnych pokoleń.

Od 26 lat pełnię funkcję dyrektorki Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Sance – świetnie znam problemy oświatowe, z jakimi borykają się samorządy oraz trudności, z jakimi stykają się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Od wielu lat jestem członkinią Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty. Współpracuję z dyrektorami i ekspertami edukacyjnymi, którym zależy na rozwoju nowoczesnej edukacji. W ostatnich miesiącach zostałam poproszona o zaangażowanie w prace zespołu przygotowującego Mapę Drogową dla Edukacji – SOS dla Edukacji, gdzie stworzony został plan naprawy polskiej oświaty na najbliższe 100 dni oraz kolejne lata.

Jestem także matką i babcią, niejednokrotnie doświadczającą trudnych wyborów dotykających rodziny wielodzietne. Pracuję na rzecz odbudowania autorytetu polskich nauczycieli, ale też przygotowania naszych dzieci do godnego życia w europejskiej rodzinie. Moje dotychczasowe działania doprowadziły do rozpoczęcia budowy hali sportowej w Sance, a w niedalekiej przyszłości czeka nas gruntowna przebudowa budynku szkoły. Nie byłoby to możliwe bez efektywnego współdziałania z lokalną społecznością.

Konsekwentnie realizuję postawione cele, czerpiąc doświadczenie z wieloletniej pracy na rzecz edukacji, a siłę do działania z tradycji rodzinnych. Jestem przekonana, że współpraca różnych środowisk jest najlepszym sposobem na poprawę warunków życia i funkcjonowania społeczeństwa.

Szanowni Wyborcy,

na naszej scenie politycznej jest miejsce dla wszystkich – także dla tych ugrupowań, które kierując się ogólnie przyjętymi zasadami i wartościami, dążą do współpracy i braterstwa. Wierzę, że z Państwa pomocą przywrócimy prawdziwe znaczenie takim słowom jak pracowitość, dobro czy szacunek dla drugiego człowieka. Dlatego zachęcam do głosowania na listę nr 2 „Trzecia Droga” oraz moją osobę – nr 8.

Sfinansował Koalicyjny Komitet Wyborczy Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe.