Szlakami Skarbów Gminy Krzeszowice

Niedziela 19 czerwca okazała się wymarzonym dniem do uczestnictwa w I Marszu „Szlakami Skarbów Gminy Krzeszowice”.  Organizatorem Marszu, w ramach Projektu realizowanego przy  wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice, było Stowarzyszenie Wspólna Gmina Krzeszowice we współpracy z Miejską Radą Seniorów.

Trasa wiodła od Sołtysówki w Dębniku przez Dolinę Racławki do Sołtysówki w Dubiu.                       Na starcie w Krzeszowicach stawiły się 53 osoby. Do Dębnika uczestnicy przejechali busem. Spacer rozpoczął się od rozgrzewki prowadzonej przez instruktora nordic walking. Przewodnikiem Marszu był Wacław Gregorczyk, który opowiadał o historii i ciekawostkach Dębnika i Dubia oraz o napotkanych na trasie Skarbach Gminy Krzeszowice.

W Dębniku uczestników I Marszu przywitała Helena Cekiera-sołtys wsi, a w Dubiu-sołtys Zbigniew Wąsik, który wraz z Mirosławem Więcławem, prezesem Stowarzyszenia Dolina Pstrąga ugościł wszystkich maszerujących. Rozdano okolicznościowe znaczki z trasą I Marszu i zaproszono na poczęstunek. Po poczęstunku pyszną kawę zaserwowali Iwona i Tomasz Tomala – właściciele Palarni Kawy „Rava Cafe” w Paczółtowicach.