TENczynki

TENczynki w Browarze Tenczynek przejdą do historii! To był niezapomniany weekend! Cieszymy się, że goście tak licznie przybyli na pierwsze w historii TENczynki.

Spędziliśmy razem wspaniały czas. Ponad 4000 ludzi świętowało z nami przez dwa dni. Z ogromnym zainteresowaniem odwiedzający słuchali naszych mistrzów piwowarstwa podczas zwiedzania manufaktury oraz kosztowali fenomenalnego piwa marcowego, które uwarzyliśmy na podstawie 100 letniej receptury specjalnie na ta okoliczność.

Była okazja obejrzeć, jak pięknie rozrasta się chmielowy sad i po raz pierwszy odwiedzić TAPROOM. Byliśmy świadkaki nowej tradycji, składając bukiet z grzybów na grobie wielkiego artysty Bogumiła Kobieli pochowanego w Tenczynku.

Cieszymy się, że nasze dożynki były pod znakiem jakości. Goście mieli okazje wzmocnić się rozgrzewającymi zupami przygotowanymi przez Tadeusza Mullera z Dieta z liścia oraz degustować genialne długodojrzewające sery z Radzynia Podlaskiego, chleby z Kleparza i pierwszorzędne Narwiańskie ogórki kiszone. Nie mogło zabraknąć muzyki na żywo wspaniałego trio w składzie Qba Janicki, Marek Pospieszalski i Max Mucha oraz Adama Struga i Łajzola.

Cała scenografia była przygotowana w duchu zero waste i po wydarzeniu trafiła do stadniny koni w Tenczynku. TENczynki to najlepsze dożynki, jakie mogliśmy sobie wyobrazić.

Na następnych TENczynkach widzimy się za rok. Zdrowie Tenczynek, zdrowie Wy!

materiały prasowe Browaru Tenczynek