Tradycja Strojem Pielęgnowana

„Tradycja Strojem Pielęgnowana”, to projekt zrealizowany przez KGW Miękinia. Jednym z jego elementów jest wystawa fotograficzna. W czwartek 1 grudnia w gościnnych progach krzeszowickiej Biblioteki odbył się wernisaż połączony z wykładem etnologa, Patryka Rutkowskiego.

Autorami zdjęć i oprawy graficznej towarzyszącej wystawie są Krzysztof Pyzik oraz Karol Szewczyk i Marta Pająk Szewczyk. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym:

Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Mecenat Małopolski” 2022 I edycja, Sołectwa Miękinia, Stowarzyszenia Zielona Energia Miękini

Partnerami projektu są:

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszowicach, Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec, Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach – Galeria Sztuk Wizualnych Vauxhall

Tą wystawą pragniemy pokazać, że tradycja ludowa nie musi być „z muzeum”. Istotą społeczeństwa są przekazywane z pokolenia na pokolenie wzorce, budujące tradycję. W cyfrowym, zabieganym i zapracowanym XXI wieku, gdy wszystko staje się masowe, często bezpiecznie nijakie, nasze Koło barwnie maluje tą rzeczywistość sięgając do tradycji Krakowiaków zachodnich – piszą na swojej stronie internetowej organizatorzy.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od 2 grudnia 2022 r. do 2 stycznia 2023 r.