VIII GMINNA OLIMPIADA SPORTOWA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 7 czerwca 2018. o godz. 9.30  pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Krzeszowice, przy pięknej pogodzie na boisku sportowym ORLIK w  Krzeszowicach odbyła się  VIII Gminna Olimpiada Sportowa dla Przedszkolaków, w która jest organizowana  przez Przedszkole Samorządowe w Krzeszowicach.

Wzięło udział 8 przedszkoli z terenu gminy Krzeszowice tj: oddział przedszkolny z Woli Filipowskiej, oddział przedszkolny z  Nowej Góry, Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia z Krzeszowic, oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej z Sanki, Przedszkole Samorządowe z Tenczynka, Niepubliczne Przedszkole TUPTUSIE,  Przedszkole Samorządowe z Krzeszowice. Każde przedszkole miało reprezentację składającą się z 6 zawodników oraz drużynę przedszkolaków „kibiców” , którzy brali udział w 5 konkurencjach sportowych.

Inaugurację imprezy sportowej rozpoczęła przemową wicedyrektor PS w Krzeszowicach, pani Mariola Bartl, następnie, gotowi do rywalizacji w duchu fair play, uczestnicy odśpiewali hymn olimpiady, po czym zostali zaproszeni do wspólnej rozgrzewki.

 Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie w składzie: pani Katarzyna Zając – nauczyciel w-f SP w Krzeszowicach, pani Agnieszka Ostachowska – nauczyciel w-f w Gimnazjum oraz pan Grzegorz Krzysiak którym serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji przedsięwzięcia, nadzorowanie przebiegu zawodów oraz sędziowanie., Podczas imprezy aktywnie wspierali nas harcerze z 4. Szczepu Harcerskiego „Żywioły” – za tę pomoc gorąco dziękujemy!

 Olimpiada sportowa przebiegała w radosnej atmosferze wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji. Do zdobywania jak najlepszych wyników zachęcał wesoły i roześmiany TRAMPOLINEK, dzięki którmu dobrze bawiły się wszystkie dzieci przebywające na boisku. Kibice nie pozostawali bierni,  ich zawodnicy byli mocno dopingowani przez młodą publiczność, która nie szczędziła gardeł.

  Na koniec Olimpiady, na szyjach wszystkich zawodników zawisły pamiątkowe medale i każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, a na ich buziach zagościły radosne uśmiechy.

Puchary w ogólniej klasyfikacji zdobyli: I miejsce drużyna z Przedszkola Samorządowego w Tenczynka, II miejsce drużyna Oddziału Przedszkolnego w  Nowej Górze, III  miejsce drużyna  z Przedszkola ZPO Wola Filipowska.

Bardzo dziękujemy za hojność naszym niezawodnym Darczyńcom z terenu Gminy Krzeszowice: prezesowi Kopalń Porfiru i Diabazu Sp. z o.o. w Krzeszowicach, prezesowi Kopalni Wapienia „Czatkowice” Sp. z o.o., Agencji Reklamowej PIXEL-Art. oraz anonimowemu Darczyńcy. Dzięki Państwa hojności wszystkie dzieci mogły cieszyć się wspaniałymi nagrodami! Jeszcze raz GORĄCO DZIĘKUJEMY!

Jesteśmy także bardzo wdzięczni nauczycielom za przygotowanie zawodników do konkurencji, a placówkom za wzięcie udziału w olimpiadzie.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w IX Gminnej Sportowej Olimpiadzie dla  Przedszkolaków

Bogusława Nowak

Iwona Staroń

Joanna Smółka

 

Nauczyciele z Przedszkola Samorządowego w Krzeszowicach