W Czernej piekli ziemniaki i…

Słonecznie i kolorowo było w sobotę 2 października w naszej pięknej wiosce Czernej. Po raz 12 w Szkole podstawowej w Czernej zorganizowany został „Dzień Pieczonego Ziemniaka” połączony w tym roku z 10-leciem założenia Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych miejscowości Czerna.


Wydarzenie zrealizowane zostało przy wsparciu finansowym Województwa małopolskiego w ramach projektu „Małopolska na sportowo” oraz objęte zostało Patronatem Honorowym Starosty Krakowskiego.
Imprezę uświetnił taniec dzieci oraz przedstawienie „Sport to zdrowie w wykonaniu” Amatorskiego Teatrzyku. Odbył się bieg „Czerneńska mila” oraz mecz Ojcowie kontra ojcowie. Dzieci, młodzież i dorośli mogli sprawdzić się również w licznych konkurencjach sportowych, a puchary i upominki sprawiły zwycięzcom i biorącym udział w pikniku wielką radość. Dla najmłodszych zorganizowano warsztaty plastyczne i przejażdżki na kucykach, a dla starszych strefę militarną. Wata cukrowa, popcorn, słodka kawiarenka oraz pyszne ziemniaki „dziadka Czesia” to było to, na co wszyscy czekali.
Pokolorowaliśmy również naszą piękną wioskę kolorami KarmeLOVE KoroLOVE FestivaLOVE.
Dzień uważamy za bardzo udany i kolorowy.

Organizatorzy