W pracowniach i w ogrodzie u Sieków

Zapraszamy do zwiedzania wystaw które zostały otwarte 19 czerwca w Pracowniach Artystycznych rodziny Siek w Siedlcu.


Oglądać można: retrospektywną wystawę rzeźby Jana Sieka , rzeźby i malarstwa Andrzeja Sieka, jak również wystawę grafiki Anny Siek. Zbiór grafik pokazywanych na wystawie to ilustracje do tomiku poezji Pawła Piotrowicza „Podróż na liściu” Retrospektywną wystawę rzeźby Jana Sieka można oglądać w jego pracowni rzeźbiarskiej w domu rodzinnym nr 11, w tym samym budynku zobaczymy również wystawę rzeźby i malarstwa Andrzeja Sieka, pozostałe dzieła tego artysty można również oglądać w plenerze na terenie ogrodu, gdzie prezentowane są rzeźby w drewnie i kamieniu.
Pracownie Artystyczne goszczą w tym roku wystawę fotografii Kasi i Benjamina Cohenów, zatytułowaną „Podróż po cichej Europie”, wystawę ilustracji Anny Krasińskiej i fotografii Kasi Cohen do ich wspólnego projektu ” Opowieści rzeki Tarn”.
Swoje prace rysunkowe i graficzne zaprezentowali również młodzi studenci ASP w Krakowie Wiktoria Mateja i Vladislav Shamela.
Wernisaż tej wielowątkowej wystawy, który miał miejsce 19 czerca, uświetnił koncert instrumentalny w wykonaniu Krystyny Siek na fortepianie i harfie, Teresy Siek na oboju, Zofii Siek na ksylofonie. Goście wernisażu mieli również przyjemność wysłuchać koncertu wokalno-instrumentalnego w wykonaniu Izabeli Kołodziej i Benjamina Cohena.
Wieczór wernisażowy zamknął performance Andrzeja Sieka „Opowieści drzew” i pierwsza projekcja filmu animowanego Wiktorii Matei.

Anna Siek

Serdecznie zapraszamy
Większość wystaw czynnych do 30 września. Zapraszamy do zwiedzania, Siedlec 11 i 10, koło Krzeszowic.
W GPS należy wpisać Siedlec 3. W razie pytań prosimy dzwonić: 12 2823924, 605 265 267, 607 752 370, 604 162 382