W PRZEDSZKOLU W TENCZYNKU WIELE SIĘ DZIEJE

ZWYCIĘSTWO PRZEDSZKOLAKÓW Z TENCZYNKA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

17 listopada nasi mali laureaci z Przedszkola Samorządowego w Tenczynku uczestniczyli w gali wręczenia nagród w konkursie plastycznym ,,Spotkanie z polskimi legendami” w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. I miejsce zdobyła Klaudia Siuda l. 5 op. Barbara Łyszczarz, II miejsce Lilianna Krenich l. 5 op. Barbara Łyszczarz i wyróżnienie Adam Plewa l. 6 op. Barbara Socha. Nagrodzone prace znalazły się na wystawie w Krakowskiej Bibliotece. Gratulujemy.

PRZEDSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „RODZINNY SPACER W POSZUKIWANIU POLSKIEJ ZŁOTEJ JESIENI”.

To już kolejna edycja Konkursu Fotograficznego adresowanego do dzieci i rodziców. Pierwsza edycja odbyła się jeszcze w czasie pandemii i cieszy się do dziś zainteresowaniem.  Także w tym roku rodzice nadesłali piękne zdjęcia, spośród których laureatów wybrała rada rodziców i przedstawiciele przedszkola. I miejsce ex eaquo Tymon Stomski lat 4 i Alan Majcherczyk lat 6, III miejsce Kacper Sobczyk lat 5, wyróżnienie Julia Bożek lat 4. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Dziękujemy rodzicom za udział i gratulujemy laureatom.

I m. Alan Majcherczyk
I m. Jakub Stomski
III m. Kacper Sobczyk
wyróżnienie – Julia Bożek

 

AKCJE MEIN „PRZEDSZKOLAKI PAMIĘTAJĄ” I „SZKOŁA DO HYMNU”.

Listopadowe święta to czas zadumy ale i czas wydarzeń patriotycznych. Tak w tym roku dzieci wraz  z nauczycielami i całym gronem wzięły udział w spotkaniu patriotycznym z okazji Święta Niepodległości naszej ojczyzny.  Dzieci ubrane w barwy biało-czerwone z chorągiewkami oraz pracownicy przedszkola wraz z gośćmi Kołem Gospodyń Wiejskich w Tenczynku wspólnie zaśpiewały hymn Polski. Pamiętamy, że wśród nas są nadal dzieci z Ukrainy. Tym razem 4-letnia Sofia wystroiła się w regionalny strój Ukraiński dodając wyjątkowego znaczenia naszemu Świętowaniu. To piękny symbol przyjaźni. Obok hymnu laureaci Gminnego Festiwalu Pieśni Patriotycznej zaśpiewali nagrodzone piosenki. To wyjątkowe spotkanie wpisało się w akcję MEIN „Szkoła do hymnu”.

 

 

Tuż przed 1 listopada dzieci odwiedziły także cmentarz w Tenczynku oddając hołd tym, którzy polegli za wolność naszej Ojczyzny i wszystkim zasłużonym dla Tenczynka. Przedszkolaki zapaliły znicze i złożyły samodzielnie przygotowane wiązanki kwiatów w ramach Akcji MEIN „Przedszkolaki Pamiętają”.

Wiele innych informacji o nas na Facebooku Przedszkole w Tenczynku oraz na stronie www.przedszkoletenczynek.com