KGW TENCZYNIANKI ZAŚPIEWAŁY Z PRZEDSZKOLAKAMI

10 listopada  Przedszkole w Tenczynku odwiedziło Koło Gospodyń Wiejskich Tenczynianki. Panie wspólnie z przedszkolakami wzięły udział w Akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. „Szkoła do hymnu”. Spotkanie miało charakter patriotyczny, ale też edukacyjny. Wspólnie zaśpiewano pieśni patriotyczne.

KGW jako laureat Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej zaśpiewało pieśń własnego autorstwa „Biało-czerwona”.  Dzieci zwróciły uwagę na regionalne stroje choć tym razem stylizowane i dostosowane do uroczystości. Dokładnie o godz. 11.11 wszyscy zaśpiewali hymn Rzeczypospolitej, co uwieczniono na nagraniu i znaleźć można na facebooku.

Piękna podniosła uroczystość miała dodatkowy charakter międzynarodowy z racji obecności Sofii – dziewczynki z Ukrainy, która na tę okoliczność przywdziała narodowy strój Ukraiński i w ręce trzymała 2 chorągiewki: biało-czerwoną i niebiesko żółtą. To piękne wydarzenie to spotkanie wielopokoleniowe mające na celu pielęgnowanie już od najmłodszych lat wartości patriotycznych i miłości do własnej Ojczyzny, ale i szacunku do innych narodów.