Wspólne Sprzątanie Ogrodu w Przedszkolu w Tenczynku

To już kolejna edycja. W sobotę 30 marca przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Tenczynku uczestniczyły w Akcji Sprzątania Ogrodu Przedszkolnego. Akcja zorganizowana została w ramach Sprzątania Świata. Wzięło w niej udział prawie 70 osób – dzieci i rodziców oraz pracowników przedszkola.

Wyjątkowo piękna, wiosenna pogoda sprzyjała radosnym nastrojom. Posprzątany został ogród i otoczenie przedszkola, zebrane śmieci z Górki Sieradzkiej i otoczenia Ośrodka Zdrowia oraz przygotowane grządki pod uprawę w Ogrodzie Doświadczeń Przyrodniczych . Oczyszczono także sprzęt ogrodowe przygotowując go do malowania oraz zostały umyte zabawki do piaskownicy, które umieszczono w specjalnej skrzyni. Dzieci otrzymały poczęstunek – owoce, lizaki i wodę, a na koniec nagrody , w tym gadżety z Wydziału Ochrony Środowiska UM w Krzeszowicach.

Poczęstunek i prezenty zakupione zostały z projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku „Tęcza Marzeń” pod hasłem „MAŁY PRZEDSZKOLAK ZROBI WSZYSTKO, BY DBAĆ O SWOJE ŚRODOWISKO” – wraz z Akcją Sprzątania Ogrodu. Projekt realizowany jest wraz z serią działań proekologicznych i  przyrodniczych przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice. Wśród nagród znalazły się  dla każdego dziecka bańki mydlane, które unosiły się w powietrzu wieńcząc zakończenie akcji.