Czwarta edycja Nocy Sów za nami

Czwarta na terenie gminy Krzeszowice (w Polsce już ósma), a to dzięki włączeniu się Fundacji Kobieta w Regionie w ogólnopolską akcję, zainicjowaną przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie.


I sądzimy, że z dużym powodzeniem, a na pewno wielką radością! Sowy się odzywały, a uczestnicy spotkania byli sympatyczni i zadowoleni. Bardzo nas cieszy duży udział dzieci w tej akcji, za co dziękujemy odważnym i mądrym rodzicom. Jak było? Najpierw świetny, edukacyjny film o sowach, potem spacer w kierunku Doliny Racławki, nowym chodnikiem w zrewitalizowanej Dolinie Pstrąga. Pomieszczenia sołtysówki udostępniło organizatorom sołectwo Dubie.

W głębi lasu nasłuchiwaliśmy sów, ale one najintensywniej odzywały się tuż przy skałkach, obok sołtysówki. Miało się wrażenie, że to nadal dźwięki odtwarzane z oglądanego przed chwilą filmu!  Puszczyku – dziękujemy!

Na koniec cudowne ognisko z wszystkim co trzeba przy tej okazji, cały czas w półmroku, tyko ze światłem latarek, a na końcu wieczoru w absolutnej ciszy i nastroju, pod cudnie rozgwieżdżonym niebem. Och, warto było!

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom tegorocznej Nocy Sów, którzy przyjechali z Krakowa, Olkusza, Rybnej, Tenczynka, Miękini, Giebułtowa, Libertowa i innych miejscowości. Specjalne podziękowania kierujemy do Joanny Brzezińskiej, prezeski Stowarzyszenia Klub Wspinaczkowy Trawers Krzeszowice, za wyjątkową serdeczność i ogromne wsparcie organizacyjne naszego wydarzenia.

Kolejny ekologiczny projekt Fundacji to Leśna Akademia w Tenczynku, warsztaty w terenie dla dzieci z klas III-VI.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Gminy Krzeszowice.

Monika Dudek i Wojtek Gałosz
Fundacja Kobieta w Regionie