Z głową w chmurach

W słoneczny, październikowy czwartek grupa Seniorów z Nowej Góry wybrała się na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Muzeum, zlokalizowane na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny, gromadzi eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa.

Obecnie, w historycznym krajobrazie tworzonego Lotniczego Parku Kulturowego, zwiedzający Muzeum spotykają się ze współczesną techniką lotniczą, z historią awiacji, poznają zgromadzone tu statki powietrzne. Wraz z naszym przewodnikiem obserwowaliśmy dynamikę zmian w przestrzeni Muzeum. Na koniec naszej wędrówki zwiedziliśmy wnętrze papieskiego śmigłowca Mi-8. To śmigłowiec wielozadaniowy, na jego pokładzie papież Jan Paweł II podróżował podczas pielgrzymek do Polski w 1983 r. i 1997 r. Do zbiorów Muzeum przekazany został w grudniu 2009 r., a 5 lat później zrekonstruowano jego wnętrze.

W październiku Seniorzy z Nowej Góry spotkali się także z policjantami, którzy opowiedzieli o akcji „Seniorze, nie daj się oszukać” i tym samym zwiększyli świadomość o umowach zawieranych na pokazach lub w domu. Zapraszamy serdecznie na listopadowe spotkania Seniorów w Klubie przy Rynku w Nowej Górze – 7.11. oraz 21.11., o godz. 10.00. Spotkamy się z pszczelarzem oraz dowiemy się o nowościach książkowych na jesienne wieczory. Do zobaczenia!

Katarzyna Niedoba