Z tenczyńskiego Przedszkola Samorządowego

Styczeń obfitował w wiele ciekawych wydarzeń w Tenczyńskim Przedszkolu.

Zdobywaliśmy nagrody w Plastycznych Konkursach Ogólnopolskich

Natalia Uścisławska z grupy ,,Tęczowe Promyki” zdobyła III miejsce w Małopolskim Konkursie Plastycznym „My Adventure with English”, a Wandzi Godyń z tejże grupy zdobyła III miejsca w Ogólnopolskim konkursie plastycznym ,,100 bajek Jana Brzechwy ” zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu. Spośród 1600 nadesłanych prac jury doceniło teatrzyk kamishibai Wandzi. Dzieci przygotowała nauczycielka Barbara Łyszczarz.

Świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka

To były wyjątkowe i wzruszające uroczystości. Piękne prezentacje artystyczne i przedstawienia, wspólne tańce z babcią i dziadkiem, życzenia od serca i prezenty samodzielnie wykonane dziecięcymi rączkami. Poczęstunek przygotowali rodzice. Były uśmiechy ale i łzy wzruszenia. Wspólnie pielęgnujemy z dziećmi szacunek do starszych ludzi.

Tańczyliśmy na Balu Karnawałowym

To był niezwykle radosny dzień. Dzieci przebrane w kolorowe stroje przybyły do przedszkola. Zabawę poprowadziły instruktorki ze Szkoły Tańca DanceArt, a o stroje i poczęstunek dla dzieci zadbali rodzice. Śmiech dzieci i muzyka rozbrzmiewały po całym przedszkolu. Były konkursy sprawnościowe i taneczne, przerzucanie piłeczek, zabawy naśladowcze i wspólne tańce, a na koniec biały dym.

Spotkanie ze Strażą Miejską

Nasza Straż Miejska z Krzeszowic dba o bezpieczeństwo naszych dzieci. Dzieci obejrzały ciekawe filmy i pogadanki edukacyjne o bezpieczeństwie i ekologii. Utrwaliły numer alarmowy 112 i uczyły się jak wezwać pomoc. Dzieci otrzymały odblaski i gry Wędrówki z żabką Dorotką. Goście otrzymali w prezencie rysunek od dzieci. Pięknie dziękujemy.