Zakończenie lata w tenczyńskiej fundacji

30 sierpnia w Tenczynku odbyło się charytatywne wydarzenie na rzecz FUNDACJI Z MIŁOŚCI DO ZWIERZĄT. Pokazy jeździeckie, turnieje szermiercze, czas spędzony z końmi, koncerty Conspiry i Urszuli Stosio na długo pozostaną w pamięci. Tak niezwykła atmosfera mogła być tylko tutaj!

Pożegnanie lata w fundacji Z MIŁOŚCI DO ZWIERZĄT nie mogło odbyć się zwyczajnie. Leśna polana, na której zamieszkali podopieczni fundacji: konie, koty, psy (a nawet koza!) już od wiosny zamieniła się w wyjątkową przestrzeń, w której każdy, kto kocha naturę, zwierzęta, poczuje się po prostu dobrze. Dlatego dzień podsumowujący letnie, leśne przygody wypełniliśmy niecodziennymi atrakcjami. Zostały one zorganizowane w szczytnym celu – by pomóc naszym zwierzętom, domownikom tenczyńskiego lasu.

Na odwiedzających, sympatyków czy wolontariuszy fundacji czekały pracowicie przygotowywane pokazy konne. Najmłodsze amazonki wystąpiły w kadrylu (synchroniczna jazda konna). Dziewczynki pod okiem szkoleniowca, Anny Pachli, musiały się wykazać uważnością, umiejętnością współpracy: nie tylko z końmi, ale również ze sobą nawzajem. Tylko nieliczni wiedzą, jak bardzo jest to trudne. A przy okazji dzieci pokaz talentów kreatywnych – tak pięknie przystrojonych kucy nie widzieliśmy aż do tej pory!

Anna Pachla zachwyciła wszystkich jazdą na ogierze rasy lusitano, pochodzącym z Portugalii. Przepiękny pokaz ujeżdżenia w rytm muzyki zrobił ogromne wrażenie na widowni. Nie każdy może zobaczyć tak tańczącego konia!

Na leśnej polanie podziwialiśmy także pokaz szermierki UKS Topór Krzeszowice. Małe adeptki szpady z trenerem Szczepanem Kuźmickim przybliżyli nam nieco arkana tego pięknego sportu. Wszyscy mogli wziąć udział w loterii (każdy los wygrywał, na przykład przywilej wyczyszczenia konia!), kupić pamiątkowe gadżety fundacji, nakarmić końskie łasuchy ulubionymi marchewkami.

Towarzyszył nam zespół Conspira Dariusza Dzidy w rytmach bluesa. Ze sceny wzniesionej z kostek siana płynęły dźwięki harmonijki i gitary. Występ sprawił ogromną radość miłośnikom tego gatunku muzyki. Ukoronowaniem wydarzenia stał się klimatyczny gitarowy występ Urszuli Stosio. Magiczne brzmienie gitary rozbrzmiewało w pięknej, leśnej scenerii, łapiąc za serce nie tylko melomanów.

To niesamowite, pełne różnorodności wydarzenie zostało zorganizowane po to, by sprawić przyjemność gościom i pozwolić się poznać niedawno powstałej FUNDACJI Z MIŁOŚCI DO ZWIERZĄT.

Anna Pachla, prezes i inicjator fundacji, ma wieloletnie doświadczenie w pracy z końmi. Jest szkoleniowcem, instruktorem sportu, sędzią 3 dyscyplin jeździeckich PZJ (Polski Związek Jeździecki), aktywnym zawodnikiem i niesamowitym człowiekiem o wielkim sercu. Zakładając FUNDACJĘ Z MIŁOŚCI DO ZWIERZĄT, miała na celu nie tylko pomoc zwierzętom, ale również stworzenie dobrego, pełnego serdeczności miejsca dla wszystkich, którzy pragną spędzić swój czas w otoczeniu zwierząt i przyrody. Tak powstało to wyjątkowe miejsce na mapie Małopolski. Leśna przystań, w której lokalna społeczność będzie mogła złapać oddech i poczuć radość obcowania ze zwierzętami. Wiele z nich zostało uratowanych przed cierpieniem; niektóre otrzymały drugą szansę na życie, unikając rzeźni.

Znaczna część koni wymaga specjalnej opieki, diety i rehabilitacji. O dobrostan kilkunastu koni i kucy, kilku kotów i psów dbają członkowie fundacji i wolontariusze. Jest nas niewielu, pracujemy ciężko, z zaangażowaniem i bezinteresownie, tworząc miejsce, w którym świat wydaje się lepszy. Fundacja utrzymuje się z darowizn oraz sprzedaży usług, takich jak lekcje jazdy konnej i szkolenia, z których dochód jest w całości przekazywany na realizację celów statutowych fundacji.