Zaproszenie na Noc Kupały

Fundacja Kobieta w Regionie oraz Fundacja New Era Art i Zamek Tenczyn zapraszają na NOC KUPAŁY.

Przesilenie letnie, a co za tym idzie najdłuższy dzień i najkrótsza noc w roku, przypada na 21 czerwca, w nadchodzący piątek. Podczas najkrótszej nocy w roku Słowianie obchodzili Noc Kupały, która z biegiem czasu została przemianowana na Noc Świętojańską. Jak Noc Kupały jednoczy żywioł wody i ognia, tak obie współdziałające Fundacje połączyły Zamek Tenczyn i Staw Wroński.

Na zamku rozbłysną ognie, zabrzmi muzyka i tańce, a przez cały weekend będzie toczył się Jarmark Świętojański. W piątek wieczorem od 18.00 wieczorne zwiedzanie Zamku (wstęp 10 zł), potem taniec z pochodniami, a na finał koncert JOANNY SŁOWIŃSKIEJ z zespołem!

Podczas VIII Nocy Świętojańskiej w Tenczynku, nad Stawem Wrońskim tradycyjnie
w programie: koncerty, korowód z pochodniami i mocny punkt programu – fireshow!

Wśród atrakcji dla całych rodzin – poszukiwanie kwiatu paproci, konkurs na najciekawszy wianek, kociołki z ogniem i warsztaty garncarskie.

O 20.30 zaśpiewa pieśniarka z Krainy Łagodności – AGATA RYMAROWICZ z zespołem.

W tym roku powierzamy się całkowicie urokowi Stawu Wrońskiego i okolicznych lasów.

Magicznie i klimatycznie będzie toczyć się ten wieczór, który tradycyjnie zakończy się pokazem ognia, tym razem w wykonaniu Grupy Performatywnej AGNI KAI.

Od piątku wieczorem, przez sobotnią noc, aż po niedzielę można będzie zakosztować magii i tajemnicy i poczuć klimat dawnych słowiańskich czasów.

Wszystkie informacje na stronach www.kobietawregionie.pl, www.neweraart.pl oraz na portalu Facebook @kobietawregionie.pl, @ZamekTenczyn.

***

Organizatorzy Nocy Kupały na Zamku i nad Stawem to Fundacja Kobieta w Regionie, Fundacja New Era Art, Zamek Tenczyn w Rudnie.

VIII Noc Świętojańska w Tenczynku jest realizowana przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego oraz Gminy Krzeszowice.

Partnerzy VIII Nocy Świętojańskiej w Tenczynku: Stowarzyszenie Ogrodowe “Tenczyńskie Skałki”, Agencja Ochrony P-W Jaguar, OSP Tenczynek, OSP Rudno.

Partnerzy Zamku Tenczyn: Korpus Artylerii Zamku Tenczyn, Stowarzyszenie Ratuj Tenczyn, Restauracja Zamkowa.