43 TYSIĄCE ZŁOTYCH ZEBRANO PODCZAS WIELKIEJ AKCJI CHARYTATYWNEJ NA RZECZ CHOREGO NA NOWOTWÓR KACPRA ŁABUZKA !!!

W dniu 18 marca w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza odbyła się akcja zbiórki pieniędzy na leczenie Kacperka. Efekt akcji przerósł wszelkie oczekiwania organizatorów, a tłumy przybyłych rodzin wypełniły niemałe korytarze szkoły oraz halę sportową.

W programie imprezy przewidziano turniej piłki nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie, pokaz cheerleaderek z Harmonii Fitness, zawodników z sekcji kickboxingu Sparta Chrzanów i liczne licytacje wartościowych przedmiotów oraz karnetów. Można było podziwiać ekspozycje broni kolekcjonerskiej i sportowej, zaawansowanego technologicznie sprzętu wojskowego oraz brygady antyterrorystycznej, zabawek, biżuterii, kartek oraz dzieł plastycznych. Dzieci i młodzież mogły wziąć udział w konkursach plastycznych i wiedzy ogólnej. Na miejscu można było skorzystać z punktów tatuażu, kosmetycznego oraz artystycznie tworzonych postaci z balonów, a imprezie towarzyszyła specjalnie skomponowana piosenka „Kacper, trzymaj się!”.

Akcja oficjalnie rozpoczęła się o godzinie 13:00, od przywitania wszystkich gości przez gospodarza, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 Ryszarda Piotrowskiego. Klasa II b gimnazjum wraz z wychowawcą z wielkim rozmachem zaśpiewała wyżej wymienioną piosenkę, motyw przewodni akcji charytatywnej. Następnie rozpoczęto pierwsze licytacje, na których rozmiar kwot zszokował wszystkich przybyłych darczyńców. Przystąpiono do wznowienia turnieju piłki nożnej, a część przybyłych gości udała się na korytarze szkolne, by podziwiać przygotowane atrakcje. W ten sposób akcja z niesłabnącym zainteresowaniem przybyłych trwała do godziny 17:00, czyli do ogłoszenia zwycięzcy turnieju piłki nożnej i wręczenia Pucharu Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie oraz pucharów patrona akcji burmistrza gminy Krzeszowice.

Bardzo aktywni i zaangażowani w całe przedsięwzięcie byli rodzice odpowiedzialnej za akcję klasy II b, którzy zapewnili przybyłym poczęstunek i przyczynili się do organizacji akcji zbierania pieniędzy do puszek. W obsługę włączyli się również inni rodzice, a także szkolne rady rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach, szkoły w Miękini, Nowej Górze oraz Czernej. Nauczyciele przeprowadzili konkursy, pracownicy szkoły częstowali smaczną grochówką, a przyjaciele Kacperka – pysznym bigosem. Wszyscy dobrze się bawili, wpłacając hojnie datki na leczenie chorego na nowotwór chłopczyka.

Olbrzymie zaangażowanie w zaplanowanie, przygotowanie i prowadzenie wydarzenia, jak również obsługę przy stoiskach i sprzęcie nagłaśniającym wykazali wspomniani wyżej uczniowie klasy II b gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach. Znakomitym pomysłem był klasowy ruchomy zespół muzyczny, który umilał czas gościom.

Profesjonalną opiekę realizacyjną (relacja na żywo) stanowili również uczniowie klasy III a gimnazjum, czego efekty w postaci materiału wideo niebawem zobaczymy.

Wielkie podziękowania należą się Małgorzacie Chojnackiej, Katarzynie Wieczorek, Joannie Jaśko oraz Sylwii Węgierskiej, a także Magdalenie Bandule-Janowicz i Leszkowi Kramarzowi za profesjonalne prowadzenie imprezy.

W sumie zebranych pieniędzy 42 954 złotych jest również kwota zgromadzona podczas kwesty przeprowadzonej przez młodzież z klasy II b gimnazjum pod kościołami w Nawojowej Górze i Woli Filipowskiej w wysokości 9332 złotych oraz pizzerii Prezzo – 257 złotych.

Kacper, trzymaj się! Każdy z Tobą jest! Zobacz ile nas!

Zenon Mąsior